Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Fallout 4 - poradnik do gry

Fallout 4 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Jak instalować modyfikacje w Fallout 4 | Instalacja modów poradnik Fallout 4

Jeśli zgodnie z poprzednią stroną edytowaliście plik Fallout4Custom.ini, to czas przejść do korzystania z modów. Poniżej znajdziecie dokładny opis trzech sposobów instalacji.

Nexus Mod Manager

 1. Stwórz darmowe konto na stronie Nexus Mods i pobierz stamtąd narzędzie Nexus Mod Manager.
 2. Zainstaluj i uruchom program.
 3. Teraz Nexus Mod Manager przeskanuje Twoje dyski w celu znalezienia tytułów, które obsługuje. Jeśli ścieżki do gier są poprawne to je potwierdź.
Interfejs Nexud Mod Menagera jest bardzo przejrzysty i zazwyczaj sam wykrywa wszystkie gry, które aktualnie posiadasz na dysku. - Jak instalować modyfikacje w Fallout 4 | Instalacja modów - Fallout 4 - poradnik do gry
Interfejs Nexud Mod Menagera jest bardzo przejrzysty i zazwyczaj sam wykrywa wszystkie gry, które aktualnie posiadasz na dysku.
 1. Następnie przejdź na stronę Nexus Mods Fallout 4 i pobierz interesującą Cię modyfikacje. Możesz skorzystać z przycisku DOWNLOAD WITH MANAGER, wtedy Nexus Mod Manager automatycznie się uruchomi i ściągnie wybranego moda (pamiętaj, że musisz być zalogowany na stronie oraz w programie).
 2. Możesz również wybrać opcję download manually, jednak w tym przypadku będziesz musiał ręcznie ustalić lokalizacje modyfikacji w programie Nexus Mod Manager. Zrobisz to za pomocą ikonki zielonego plusa.
 3. Teraz wystarczy przejść do zakładki Mods oraz do odpowiedniego folderu (Nexus Mod Manager tworzy kategorie, w których umieszcza modyfikacje). Następnie odszukaj pobranego moda i dwukrotnym kliknięciem lewego przycisku myszy włącz jego instalacje.
1 - Jak instalować modyfikacje w Fallout 4 | Instalacja modów - Fallout 4 - poradnik do gry
 1. Po wykonaniu powyższych kroków modyfikacja jest już aktywna.

Instalacja bezpośrednio w grze

 1. Przejdź do opcji MODY w menu głównym Fallout 4.
 2. Odszukaj interesującą Cię modyfikację i przejdź do jej szczegółów.
 3. Naciśnij przycisk Pobierz.
 4. Po wykonaniu powyższych kroków modyfikacja jest już aktywna.
Ostatni sposób jest najtrudniejszy oraz najbardziej niebezpieczny - Jak instalować modyfikacje w Fallout 4 | Instalacja modów - Fallout 4 - poradnik do gry

Ręczna instalacja

Ostatni sposób jest najtrudniejszy oraz najbardziej niebezpieczny. Podczas ręcznego wgrywania modów macie największą szansę, że jakaś modyfikacja zostanie niepoprawnie zainstalowana i po prostu nie będzie działać - dlatego zalecane jest korzystanie z wcześniej wymienionych sposobów. Jeśli jednak macie powody, by instalować mody samemu, to zastosujcie się do naszej instrukcji.

 1. Znajdź folder Data Fallout 4 na Twoim komputerze. Domyślnie jest to C:\Program Files\Steam\steamapps\Common\Fallout 4\Data.
 2. Następnie pobierz i wypakuj archiwum interesującego Cię moda. Znajdziesz tam pliki o rozszerzeniu .esp lub .esm, a w niektórych przypadkach również foldery - np. Textures, Strings, Meshes.
 3. Wypakowane pliki przenieś do wspomnianego folderu Data.
 4. Teraz uruchom launcher Fallout 4, ale nie uruchamiaj samej gry. To działanie ma wczytać mody i wpisać je na listę pluginów.
 5. Następnie trzeba sprawdzić ową listę modów. W tym celu udaj się do folderu C:\Użytkownicy\[Nazwa użytkownika]\AppData\Local\Fallout4 i otwórz plik plugins.txt za pomocą edytora tekstowego (np. Notatnik, Notepad).
 6. Sprawdź czy instalowane przez Ciebie mody znajdują się na liście. Jeśli nie to musisz je wpisać ręcznie. Oto przykładowa zawartość pliku plugins.txt:

# This file is used by the game to keep track of your downloaded content.

# Please do not modify this file.

*Unofficial Fallout 4 Patch.esp

*EveryonesBestFriend.esp

*dD-Enhanced Blood Basic.esp

*WET.esp

*LongerPowerLines3x.esp

*More Where That Came From Diamond City.esp

*HelmetHide.esp

*CraftableAmmo.esp

*CraftableAmmo_plus.esp

*Better Explosives - Normal.esp

 1. Jeśli nazwa moda znajduje się na liście to powinien on już poprawnie działać.

Powyższa instrukcja jest tylko ogólna - w przypadku niektórych modyfikacji instalacja jest bardziej skomplikowana i wtedy trzeba dokładnie czytać wskazówki oraz polecenia autora.