Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Fallout 4 - poradnik do gry

Fallout 4 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Przeciekom stop | Solucja Fallout 4 poradnik Fallout 4

Przeciekom stop

Sposób odblokowania: Musisz ukończyć zadanie Instytytu Nowe oblicze ludzkości i następnie w trakcie pobytu w Instytucie (M5,6) spotkać się z doktorem Justinem Ayo.

Cele zadania:

  1. Sprawdź terminale robotyki
  2. Przeszukaj kwaterę Bineta
  3. Sprawdź terminale BNS
  4. Sprawdź terminal obsługowy
  5. Oskarż Liama Bineta
  6. Wyłącz zabezpieczenia w terminalu Justina Ayo - cel ten odblokowany zostanie tylko jeśli przystaniesz na propozycję Liama dotyczącą obciążenia dowodami Justina Ayo
  7. Zgłoś swoje odkrycie Justinowi Ayo - cel ten odblokowany zostanie tylko jeśli odmówisz Liamowi na propozycję obciążenia dowodami Justina Ayo

Sprawdzenie terminali robotyki

Sprawdzaj kolejne terminale aż quest ulegnie aktualizacji - Przeciekom stop | Solucja Fallout 4 - Fallout 4 - poradnik do gry
Sprawdzaj kolejne terminale aż quest ulegnie aktualizacji

Odszukaj w Instytucie doktora Justina Ayo, który w zależności od pory dnia może przebywać w sekcji nadzoru syntków (Synth Retention), podróżować po głównej sali Instytutu lub spać w swojej kwaterze. Wysłuchaj rozmowy z tą postacią i zaoferuj swoją pomoc w przyjrzeniu się problemowi ucieczek syntetyków, którym pomaga najprawdopodobniej jeden z pracowników tej placówki. Po zakończonym spotkaniu udaj się do sekcji robotyki (Robotics) w Instytucie. Zacznij sprawdzać wszystkie znajdujące się w tej części Instytutu terminale komputerowe, za każdym razem wybierając z menu opcję obejrzenia dziennika zdarzeń (View Access Logs). Po jednej z takich czynności quest zostanie zaktualizowany.

Przeszukanie kwatery Bineta

Kwatera doktora Bineta - Przeciekom stop | Solucja Fallout 4 - Fallout 4 - poradnik do gry
Kwatera doktora Bineta

Powróć do głównej sali Instytutu i udaj się do wskazanej przez grę kwatery doktora Alana Bineta. Po dotarciu na miejsce dobrze byłoby w pierwszej kolejności porozmawiać z synem naukowca - Liamem Binetem. Skieruj się następnie do lewego terminalu komputerowego. Tak samo jak wcześniej musisz obejrzeć dziennik zdarzeń (ostatnia pozycja z listy).

Uwaga - Jeśli na koniec rozmowy z Liamem wybierzesz dolną opcję dialogową informującą o chęci rozwiązania problemu w sposób pokojowy to pojawi się okazja do skorzystania z Charyzmy, przy czym musi ona być bardzo wysoko rozwinięta żeby akcja zakończyła się sukcesem. Pomyślne zaliczenie próby perswazji sprawi, że Liam przyzna się do winy. W takiej sytuacji możesz od razu przeskoczyć do sekcji "Oskarżenie Liama Bineta" w naszym opisie.

Sprawdzenie terminali BNS

Sprawdź kolejne terminale - Przeciekom stop | Solucja Fallout 4 - Fallout 4 - poradnik do gry
Sprawdź kolejne terminale

Kolejne miejsce, które musisz odwiedzić, to sekcja nadzoru syntków (Synth Retention). W dobrze poznany już sposób zacznij sprawdzać tutejsze terminale komputerowe, a konkretnie zapisane na nich dzienniki zdarzeń. Po jednej z takich operacji quest otrzyma nową aktualizację.

Sprawdzenie terminalu obsługowego

Możesz przekonać Eve, że zachowasz jej tajemnicę dla siebie, lub ją zabić - Przeciekom stop | Solucja Fallout 4 - Fallout 4 - poradnik do gry
Możesz przekonać Eve, że zachowasz jej tajemnicę dla siebie, lub ją zabić

Terminal obsługowy znajduje się w małym pomieszczeniu pod schodami w głównej części Instytutu. Po dotarciu na miejsce wpadniesz na Eve (syntetyczną matką Liama) pracującą przy terminalu. Konfrontację tę będziesz mógł rozwiązać na dwa sposoby. Jeśli grasz postacią z wysoką Charyzmą i nie chcesz zabijać Eve to możesz zapewnić ją, że zachowasz tę tajemnicę dla siebie. W przeciwnym razie zmuszony zostaniesz do pokonania Eve w bezpośredniej walce.

Oskarżenie Liama Bineta

Obiecaj pomóc Liamowi lub pozostań wierny w stosunku do Justina Ayo - Przeciekom stop | Solucja Fallout 4 - Fallout 4 - poradnik do gry
Obiecaj pomóc Liamowi lub pozostań wierny w stosunku do Justina Ayo

Powróć do kwatery, w której przebywa Liam Binet. W trakcie ponownej rozmowy z tą postacią możesz zachować się na dwa sposoby - zdecydować się na to żeby zgłosić Liama do Justina Ayo lub przystać na jego propozycję wrobienia Justina Ayo poprzez wgranie dowodów na jego terminal. Jeśli wybierasz ten drugi wariant to możesz skorzystać z wysokiej Charyzmy i poprosić o nagrodę. Dodatkowo jeśli zabiłeś wcześniej Eve to możesz o tym Liamowi powiedzieć, ale nie zablokuje to któregoś z zakończeń tego questu.

Wariant 1 - Zgłoszenie Liama Bineta

Poinformuj Justina o swoich odkryciach - Przeciekom stop | Solucja Fallout 4 - Fallout 4 - poradnik do gry
Poinformuj Justina o swoich odkryciach

Jeśli zamierzasz pozostać wierny zleceniodawcy tego questu to odmów Liamowi i powróć do doktora Justina Ayo. Poinformuj go o tym, że to Liam pomagał syntetykom w ucieczce. Od Justina otrzymasz 1000 kapsli.

Wariant 2 - Wrobienie Justina Ayo

Terminal w kwaterze Justina Ayo - Przeciekom stop | Solucja Fallout 4 - Fallout 4 - poradnik do gry
Terminal w kwaterze Justina Ayo

Jeśli chcesz dla odmiany wrobić Justina Ayo to musisz udać się do jego kwatery. Po dotarciu na miejsce wystarczy wejść w interakcję z jego terminalem komputerowym (nie musisz się do niego włamywać) i wybrać z menu jedyną opcję związaną z wyłączeniem zabezpieczeń. Powróć do Liama i po raz ostatni z nim porozmawiaj. Otrzymasz od niego okulary Liama (tylko jeśli wcześniej poprosiłeś go o dodatkową nagrodę).

Nagrody za ukończenie zadania: Punkty doświadczenia, kapsle, okulary Liama.