Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Focus Home Interactive

Firma producent wydawca

WWW: https://www.focus-home.com/

Facebook: https://www.facebook.com/FocusInteractive/

Adres: Parc Pont de Flandre «Le Beauvaisis», Bâtiment 28, 11 Rue de Cambrai, 75019 Paris

Niezależny francuski wydawca i dystrybutor gier wideo z siedzibą w Paryżu. Firma Focus Home Interactive działa na rynku produkcji na komputery osobiste i konsole – w jej portfolio można znaleźć zarówno gry sportowe i symulatory, jak i gry akcji, strategie oraz RPG-i.

Historia

Focus Home Interactive powstało w 1996 roku. Początkowo niewiele wskazywało na to, jaki kierunek działalności firma obierze w kolejnych latach – dość powiedzieć, że jej pierwszym sukcesem było wydanie eJaya, czyli popularnego swego czasu (również w Polsce) programu komputerowego pozwalającego na tworzenie muzyki. W 2000 roku jej włodarze podjęli decyzję o wkroczeniu na rynek gier wideo, jako dystrybutor i wydawca na terenie Francji. Ruch ten okazał się strzałem w dziesiątkę – dzięki Focus Home Interactive na sklepowe półki trafiały nie tylko niszowe tytuły (mowa choćby o marce Virtual Skipper), lecz także popularne produkcje pokroju cyklu Runaway, Kozaków oraz Sudden Strike’a.

Kolejne lata były naznaczone następnymi sukcesami. Pod banderą Focus Home Interactive w sprzedaży pojawiła się między innymi seria Pro Cycling Manager oraz gra TrackMania. Rok 2006 przyniósł również premierę Sherlock Holmes: Przebudzeniepozycja odniosła na tyle duży sukces, że przygody słynnego detektywa na stałe zagościły w katalogu opisywanej firmy.

Kamień milowy w historii Focus Home Interactive stanowił rok 2009 – korporacja oficjalnie wkroczyła na globalny rynek wydawniczy, stając się wydawcą i dystrybutorem produkcji przeznaczonych na komputery osobiste i konsole. Jej portfolio wydawnicze w szybkim tempie zaczęły zasilać dzieła zespołów deweloperskich z całego świata. Mowa o pozycjach tworzonych przez studio Spiders (Mars: War Logs, Bound by Flame, The Technomancer), ekipę Cyanide Studio (seria Blood Bowl, Of Orcs and Men, cykl Styx), czy zespół Giants Software (marka Farming Simulator), a także o grach niezależnych deweloperów, jak np. Space Hulk: Deathwing (opracowany przez Streum on Studio), Vampyr (stworzony przez DONTNOD Entertainment) i The Surge (autorstwa Deck13 Interactive, współautora ciepło przyjętego Lords of the Fallen).


Wyprodukowane i wydane gry