Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCSwitchPS4XONE
Okładka Rogue Lords (PC)

Rogue Lords

Gra typu roguelike zrealizowana w konwencji turowego RPG. W Rogue Lords wcielamy się w Diabła, który sieje chaos w alternatywnej wersji XVII-wiecznej Nowej Anglii, korzystając z pomocy wiernych mu Apostołów Zła.

RPG | fantasy | turowe | roguelike | alternatywna historia | XVII wiek

Okładka Rogue Lords (PC)

data premiery gry:

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Rogue Lords jest produkcją typu roguelike. Tytuł stanowi owoc współpracy zespołu Cyanide Studio, znanego między innymi z takich projektów, jak Styx: Shards of Darkness bądź Call of Cthulhu, oraz ekipy Leikir Studio, w której portfolio można znaleźć takie pozycje, jak Isbarah czy Wondershot. Jego wydaniem zajęła się natomiast firma Nacon.

Fabuła

Rogue Lords zabiera nas w podróż do alternatywnej wersji XVII-wiecznej Nowej Anglii, którą oprócz ludzi zamieszkują złowieszcze, nadnaturalne byty. W trakcie rozgrywki wcielamy się w samego Diabła próbującego odzyskać dawną potęgę po sromotnej klęsce i raz jeszcze zasiać na świecie zepsucie. Jak przystało na władcę piekieł (co prawda osłabionego, ale jednak), protagonista nie jest skazany na samotną przeprawę. W walce o lepsze (dla niego) jutro wspomagają go Apostołowie Zła, wśród których znajdziemy między innymi Krwawą Mary, Drakulę, Białą Damę czy Barona Samedi (pana podziemi w religii voodoo).

Mechanika

W Rogue Lords przemierzamy klimatyczne lokacje i siejemy chaos, wchodząc w rozmaite interakcje ze światem przedstawionym oraz zamieszkującymi go postaciami. Ponadto często toczymy turowe starcia z przeciwnikami, do których prowadzimy zarówno naszego Diabła, jak i jego towarzyszy. Każdy z antybohaterów posiada przy tym indywidualne zdolności, których wachlarz poszerza w miarę postępów.

Gdy Diabeł znajdzie się na skraju śmierci, jego ostatnią deską ratunku są natomiast specjalne moce oraz pewne oszustwa dostępne w interfejsie, które mogą jeszcze odmienić losy bitwy na jego korzyść. Jeśli jednak i one okażą się nieskuteczne, a Diabeł nie zdoła ujść z życiem, wówczas nie pozostaje nam nic innego, jak rozpocząć zmagania od nowa, gdyż w grze zaimplementowano mechanikę permadeath.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Rogue Lords

16+

Zobacz gameplay z Rogue Lords – nowej gry twórców Styx
Zobacz gameplay z Rogue Lords – nowej gry twórców Styx

wiadomość16 czerwca 2020

W czasie niedawnej prezentacji PC Gaming Show 2020 deweloperzy z firm Cyanide Studio i Leikir Studio przedstawili gameplay ze swojej najnowszej produkcji – gry roguelite Rogue Lords, w której wcielamy się w samego Diabła.

PC
PS4
XONE
Switch