Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPS4iOSPCANDPSVWP
Okładka Siralim (PS4)

Siralim

Oldskulowa gra RPG typu dungeon crawler z lekkimi naleciałościami gatunku roguelike.

RPG | fantasy | turowe | roguelike | 2D | dungeon-crawler | indie

Okładka Siralim (PS4)

data premiery gry:

16cze2014

AND

17cze2014

PC

8lip2014

iOS

3cze2015

WP

9lut2016

PS4 PSV

Siralim to powstała z myślą o platformie PC, AND itd. i innych urządzeniach dwuwymiarowa gra RPG typu dungeon crawler, w której akcję obserwujemy z lotu ptaka (perspektywa top-down). Tytuł ten jest debiutanckim dziełem niezależnego studia Thylacine Games.

Fabuła

Warstwa fabularna ma w Siralim marginalne znaczenie. Wcielamy się we władcę (lub władczynię) tytułowego królestwa, a naszym obowiązkiem jest strzec swoich ziem – co oznacza konieczność podejmowania wypraw i radzenia sobie na własną rękę ze złem czyhającym w mrocznych zakątkach krainy.

Rozgrywka

Jak wspomniano, Siralim jest reprezentantem gatunku dungeon crawler. Oznacza to, że zabawa upływa nam głównie na eksplorowaniu proceduralnie generowanych lochów (występujących w ośmiu różnych odmianach), w celu wypełniania losowych zadań, poszukiwania skarbów i oczywiście toczenia starć z potworami. Walki odbywają się w systemie turowym.

Bardzo istotnym elementem rozgrywki jest oswajanie różnych stworzeń, przy użyciu których toczymy potyczki. Choć w Siralim w wersji na platformę PC, AND itd. występuje ponad 300 zróżnicowanych istot do ujarzmienia, bohaterowi może towarzyszyć maksymalnie sześciu pomocników naraz. Kluczem do sukcesu jest więc stworzenie drużyny, w której umiejętności poszczególnych stworzeń uzupełniają się wzajemnie. Jest to tym istotniejsze, że omawiana gra odznacza się dość wysokim poziomem trudności. Na szczęście gracz może poprawiać zdolności swoich podopiecznych, wyposażając ich w rozmaite przedmioty i ulepszając je poprzez rozbudowany system rzemiosła. Poza tym bohater w toku zdobywania punktów doświadczenia uczy się nowych zaklęć, które też są użyteczne w walce.

Oprócz tego do dyspozycji mamy swój królewski zamek, który również podlega modyfikacjom, gwarantując nam nowe możliwości, świadczących usługi NPC-ów, przedmioty, stworzenia do oswojenia etc. Poza wędrowaniem po podziemiach, w Siralim gracz może spróbować swoich sił w pojedynkach na arenie, zająć się pielęgnacją jaj, z których mogą wykluć się wyjątkowo potężne istoty albo nawet oddać się hazardowi w karczmie.

Technikalia

Siralim w wersji na platformę PC, AND itd. odznacza się stylistyką retro, przypominającą produkcje z lat 80. XX wieku. Dotyczy to zarówno oprawy graficznej, jak i warstwy dźwiękowej.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Siralim

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język.

Wymagania sprzętowe Siralim

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 4 1 GHz, 512 MB RAM, karta grafiki 128 MB, 40 MB HDD, Windows 7

Najlepsze mobilne aktualizacje minionego tygodnia (m.in. Modern Combat 5 i Family Guy: The Quest for Stuff)
Najlepsze mobilne aktualizacje minionego tygodnia (m.in. Modern Combat 5 i Family Guy: The Quest for Stuff)

wiadomość25 marca 2015

Witajcie w trzeciej odsłonie naszej serii omawiającej najciekawsze aktualizacje, jakie w minionym tygodniu otrzymały gry mobilne. Tym razem polecamy wypróbowanie patchy do takich tytułów jak The Battle Cats, Family Guy: The Quest for Stuff, Modern Combat 5: Blackout, Siralim oraz Kingdom Rush Frontiers.

PC
AND
iOS
WP
PS4
PSV