Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 czerwca 2020, 11:38

autor: Aquma

Zobacz gameplay z Rogue Lords – nowej gry twórców Styx

W czasie niedawnej prezentacji PC Gaming Show 2020 deweloperzy z firm Cyanide Studio i Leikir Studio przedstawili gameplay ze swojej najnowszej produkcji – gry roguelite Rogue Lords, w której wcielamy się w samego Diabła.

Zobacz gameplay z Rogue Lords – nowej gry twórców Styx - ilustracja #1
Rogue Lords zapowiada się całkiem ciekawie.

W SKRÓCIE:

  1. w Rogue Lords znajdziemy turowy system walki, kładący nacisk na właściwe wykorzystywanie zdolności bohaterów i łączenie ich w kombinacje;
  2. tytuł zaoferuje ciekawą mechanikę Devil Mode – po aktywacji trybu będziemy mogli np. modyfikować paski zdrowia przeciwników.

W czasie sobotniej prezentacji PC Gaming Show 2020 zaprezentowano gameplay z Rogue Lords – kolejnej gry firmy Cyanide Studios (twórców m.in. Call of Cthulhu czy serii Styx), która powstaje we współpracy z Leikir Studios (Isbarah, Wondershot) Materiał trwa mniej niż dwie minuty, ale jest okraszony komentarzem dewelopera i prezentuje podstawowe założenia rozgrywki.

Rogue Lords to gra typu roguelite, w której wcielamy się w samego Diabła – w jego skórze tworzymy zespół złożony z klasycznych złoczyńców pokroju Draculi, Barona Samedi czy Krwawej Mary i eksplorujemy mapę pełną różnego rodzaju wydarzeń i starć z przeciwnikami. Produkcja wykorzystuje turowy system walki (przypomina Darkest Dungeon) i kładzie nacisk na odpowiednie wykorzystywanie zdolności poszczególnych postaci – te ostatnie możemy łączyć w potężne kombinacje, ale każda umiejętność ma swój koszt w punktach akcji.

Jeśli któryś z naszych wojowników otrzyma wystarczająco dużo obrażeń, kolejne wymierzone w niego ataki wrogów będą uszczuplały naszą własną pulę zdrowia – gra skończy się w chwili, gdy zostanie ona zredukowana do zera. Jednak będąc Diabłem nie musimy zawsze grać w zgodzie z zasadami – czasem możemy je łamać, wchodząc w tzw. Devil Mode. Jego aktywacja jest kosztowna (płacimy duszami zdobywanymi w toku rozgrywki), ale pozwala na przykład modyfikować paski zdrowia poszczególnych przeciwników.

Przypominamy, że Rogue Lords ukaże się na komputerach i konsolach Xbox One, PlayStation 4 oraz Nintendo Switch. Gra zadebiutuje w 2021 roku.

  1. Cyanide Studio – strona oficjalna