Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCSwitch
Okładka Dordogne (PC)
OkładkaDordogne (PC)

Dordogne

Gra przygodowa, która wygląda niczym obraz namalowany akwarelami. W Dordogne akcja toczy się na dwóch płaszczyznach czasowych, a w trakcie zabawy wcielamy się w Mimi, która udaje się w sentymentalną podróż przez wspomnienia z dzieciństwa.

Przygodowe | point-and-click | indie | eksperymentalne/artystyczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dordogne Premiera

gru2021

PC Switch

producent: Un Je Ne Sais Quo wydawca: Umanimation

Dordogne jest grą przygodową, która zabiera nas w sentymentalną podróż przez wspomnienia głównej bohaterki. Produkcja została opracowana przez niezależne studia Un Je Ne Sais Quo oraz Umanimation.

Fabuła

Akcja gry Dordogne toczy się w tytułowym francuskim departamencie położonym na południowym zachodzie Francji. Główną bohaterką gry jest Mimi, czyli młoda kobieta, która w dzieciństwie spędzała tu wakacje. Po śmierci swojej babci protagonistka powraca do tego miejsca, by odświeżyć wspomnienia z czasów beztroskiej młodości.

Mechanika

Historia opowiedziana w Dordogne toczy się na dwóch płaszczyznach czasowych. Jako mała, dziesięcioletnia Mimi przemierzamy malowniczy region i poznajemy jego tajemnice. Dziewczynka spaceruje po lesie, wspina się na wzniesienia, a nawet urządza sobie spływy kajakowe czy też próbuje swoich sił w eksploracji jaskiń. Wykonywane przez nią czynności wpływają przy tym na przyszłość. Dorosła już kobieta zwiedza bowiem dom swojej babci, zapoznaje się z pozostawionymi przez nią wiadomościami oraz wspomina dzieciństwo, oglądając zgromadzone materiały w postaci zdjęć, nagrań i odręcznych notatek, które trafiły do jej osobistego dziennika. To, jaką formę przybierze ten ostatni, w dużej mierze zależy od naszych poczynań. Ponadto w obu przypadkach podczas zabawy przychodzi nam rozwiązywać różnorodne zagadki wymagające spostrzegawczości, a niekiedy również cierpliwości.

Kwestie techniczne

Oprawę graficzną gry Dordogne wykonano w oryginalnej technice, która upodabnia ją do obrazu namalowanego akwarelami. Całość jest niezwykle barwna i przyjemna dla oka.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Dordogne: Odpowiednia dla każdego wieku.

Dordogne Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5-2300 2.8 GHz / AMD FX-6120 3.5 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 550 Ti / Radeon HD 6770 lub lepsza
  • 8 GB HDD
  • Windows 7/8.1/10 64-bit
PC
Switch