Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweiOSPCPS5SwitchPS4XONEXSX
Okładka A Memoir Blue (iOS)
OkładkaA Memoir Blue (iOS)

A Memoir Blue

Narracyjna przygodówka określana przez autorów mianem interaktywnego wiersza. W A Memoir Blue wcielamy się w pływaczkę imieniem Miriam, która zanurza się w swoje wspomnienia, przypominając sobie niespokojne dzieciństwo i skomplikowaną, aczkolwiek silną więź łączącą ją z matką.

Przygodowe | indie | eksperymentalne/artystyczne | Xbox Game Pass

Kolekcja gier
Obserwuj grę

A Memoir Blue jest narracyjną przygodówką, która z uwagi na artystyczne zacięcie i poruszaną tematykę jest określana przez twórców mianem interaktywnego wiersza. Produkcja została opracowana przez niezależne amerykańskie studio Cloisters Interactive, a jej wydaniem zajęła się firma Annapurna Interactive.

Fabuła

Główną bohaterką gry A Memoir Blue jest pływaczka imieniem Miriam. Po usłyszeniu starej piosenki będąca prawdziwą gwiazdą sportu dziewczyna zanurza się we wspomnienia. Protagonistka przypomina sobie swoją niespokojną przeszłość oraz stara się zrozumieć skomplikowaną, lecz przy tym silną więź, jaka łączy ją z matką.

Mechanika

W A Memoir Blue akcję obserwujemy z boku. W trakcie rozgrywki przemierzamy surrealistyczne lokacje. Z uwagi na dyscyplinę, w jakiej Miriam jest mistrzynią, w wielu z nich pojawia się woda. Mowa między innymi o wypełnionym nią pokoju, pociągu znajdującym się pod jej powierzchnią, czy choćby o morskim dnie, na którym przesiaduje zamyślona dziewczyna. W każdym z tych miejsc rozwiązujemy pomysłowe zagadki i obserwujemy wspomnienia z dzieciństwa bohaterki. W ten sposób krok po kroku odkrywamy kolejne karty z jej przeszłości i dowiadujemy się coraz więcej na temat relacji, jaka łączy ją z matką.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna gry A Memoir Blue w oryginalny sposób łączy elementy trójwymiarowe (postać głównej bohaterki, odwiedzane przez nią miejsca) i dwuwymiarowe (sceny z dzieciństwa Miriam).

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe A Memoir Blue: Odpowiednia dla każdego wieku.

PC
XSX
XONE
PS5
PS4
Switch
iOS