Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePCXONEPS4
Okładka Farming Simulator 17: Platinum Edition (PC)

Farming Simulator 17: Platinum Edition

Ostateczna wersja wydanego w 2016 roku przez firmę Focus Home Interactive symulatora rolnictwa Farming Simulator 17.

Symulacje | ekonomiczne | rolnicze | maszyny i urządzenia

Okładka Farming Simulator 17: Platinum Edition (PC)

data premiery gry:

14lis2017

PC PS4 XONE

Farming Simulator 17: Platinum Edition to ulepszone wydanie wypuszczonej w 2016 roku gry Farming Simulator 17. Produkcja przeznaczona na platformę PC, PS4 i XONE zawiera wszystko to, co „podstawka”, a dodatkowo deweloperzy ze studia GIANTS Software zatroszczyli się o kilka nowości.

Gra sprzedawana jest na kilka sposobów. Osoby posiadające podstawowe wydanie na PC-tach mogą nabyć dodatek Platinum Expansion, rozszerzający standardową wersję do Platinum Edition. Na konsolach PlayStation 4 i Xbox One również można kupić takie DLC – dostępne jest ono także w ramach Season Passa. Oczywiście nowi gracze mogą od razu nabyć Farming Simulator 17: Platinum Edition – zarówno w wersji cyfrowej, jak i pudełkowej.

Mechanika

Największą nowością Farming Simulator 17: Platinum Edition jest niedostępna wcześniej lokacja, znajdująca się w Ameryce Południowej. Wraz z nią otrzymaliśmy nie tylko ciekawe krajobrazy, ale także unikalną roślinność, możliwość posiadania pól trzciny cukrowej czy też niedostępne wcześniej gatunki krów. Oprócz tego twórcy oddali do naszej dyspozycji dodatkowe maszyny. Jedną z nich jest kombajn CASE IH A8800 MR, służący do zbierania wspomnianej trzciny cukrowej. Poza tym, oprócz sprzętu firmy CASE IH Austoft, doczekaliśmy się też urządzeń od Stara, Doble TT, Bizon i Gessner Industries. Oznacza to, że wraz z podstawową zawartością Farming Simulator 17, do wyboru mamy ponad 270 rodzajów maszyn i gadżetów od przeszło 80 producentów.

Pozostałe elementy nie uległy zmianie, więc pojazdy możemy ulepszać zarówno pod kątem wyglądu zewnętrznego, jak i możliwości technicznych, a w salonach pojawiła się opcja leasingu sprzętu. Wielkogabarytowe towary przewozimy z kolei z wykorzystaniem pociągów towarowych, które pojawiają się w serii po raz pierwszy.

W grze nie zabrakło także kilku pomniejszych nowości, wydatnie wpływających na prowadzenie rozgrywki. Producent postarał się o wprowadzenie nowego, bardziej skomplikowanego systemu nawożenia gleby, a wydajność krów zależy od rodzaju paszy. Gracz ma także spory wpływ na kształtowanie sytuacji ekonomicznej na mapie, praktycznie determinując ceny za poszczególne towary. Z kolei dodatkową szansą na zarobek są misje zlecane przez innych rolników, sterowanych przez sztuczną inteligencję.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 7,8 / 10 na podstawie 81 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,5 / 10 na podstawie 12 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 89,90 PLN

Gry podobne do Farming Simulator 17: Platinum Edition

Klasyfikacja PEGI Farming Simulator 17: Platinum Edition

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Farming Simulator 17: Platinum Edition

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core 2.0 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTS 450/Radeon 6770 lub lepsza
  • 6 GB HDD
  • Windows 7/8/10
Recenzja Platinum Expansion do gry Farming Simulator 17 – maniana
Recenzja Platinum Expansion do gry Farming Simulator 17 – maniana

Recenzja 14 listopada 2017, 14:55

I tyle! To wszystko, co otrzymujemy za ok. 50 zł. Marna przystawka do odgrzewanego kotleta. Twórcy z Giants Software są na najlepszej drodze do wojny ze społecznością fanów, którzy od dłuższego czasu werbalizują bardzo konkretne i w sumie niewygórowane oczekiwania. Te zaś najwidoczniej z powodu gnuśności i kunktatorstwa deweloperów wciąż nie mogą doczekać się realizacji. Farming Simulator nie potrzebuje już więcej nowych map, upraw i kolejnych zestawów maszyn. Dla rozwoju marki niezbędna jest głęboka reforma koncepcji rozgrywki, ekonomii i wymiana staroświeckiego silnika. Jeśli seria w końcu nie ruszy naprzód, pierwsza w miarę przyzwoicie wykonana gra konkurencji zmiecie ów cykl z powierzchni ziemi. Kara ta będzie w pełni zasłużona.

PC
PS4
XONE