Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePS3PC
Okładka Premier Manager 2012 (PS3)
OkładkaPremier Manager 2012 (PS3)

Premier Manager 2012

Premier Manager 2012 pozwala wcielić się w menadżera wybranej drużyny piłkarskiej, wchodzącej w skład jednej z największych lig europejskich.

Sportowe | manager | piłka nożna

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Premier Manager 2012 Premiera

9lis2011

PS3

24lut2012

PC

Premier Manager 2012 to kolejna odsłona popularnej serii menadżerów piłkarskich, będącej jednocześnie jedną z największych konkurencji cyklu Football Manager. Produkcją gry zajęło się studio Urbanscan Limited, na rynek trafiła zaś za sprawą brytyjskiej firmy Focus Multimedia.

Ogólne założenia rozgrywki nie różnią się niczym od tych znanych z innych produkcji tego typu. Gracz wybiera jedną z dostępnych drużyn piłkarskich i jako jej menadżer robi wszystko, aby wynieść swoich podopiecznych na wyżyny sportowej kariery. Do naszej dyspozycji twórcy oddali kilkadziesiąt zespołów z czołowych lig europejskich, m.in. angielskiej, włoskiej lub francuskiej. Baza informacji na temat poszczególnych klubów jest zgodna z rzeczywistym stanem w sezonie 2011/2012. Drużyny posiadają zatem autentyczne składy, historię kariery zawodników itp.

Na powodzenie (lub jego brak) naszego zespołu wpływa wiele elementów. Poczynając od kompletowania najlepszych zawodników, poprzez wybór stosownego treningu, na ustalaniu najbardziej wymyślnych zagrań taktycznych kończąc. W grze zaimplementowano także znany z gier RPG system punktów doświadczenia, które zawodnicy zdobywają po każdym rozegranym spotkaniu. Dzięki nim nasi podopieczni awansują na kolejne poziomy, a tym samym poprawiają swoje umiejętności, co oczywiście przekłada się na wyniki całej drużyny.

Zadania wirtualnego menadżera nie ograniczają tylko do zarządzania zespołem. Musi on zadbać także o to, aby jego podopieczni mieli gdzie trenować i rozgrywać mecze. W tym pomaga mu specjalny edytor stadionów, który wraz z rozwojem kariery pozwala przekształcić zwykłe boisko w olbrzymią arenę na światowym poziomie.

Tym, co odróżnia Premier Manager 2012 od konkurentów jest przede wszystkim prostota użytkowania. Wiąże się to jednak z pewnymi uproszczeniami. Nie uświadczymy tu tylu statystyk, wykresów i tabelek ile oferuje choćby wspomniany Football Manager, co w efekcie może nie przypaść do gustu najbardziej zapalonym „menadżerom”.

Gra posiada także pewne funkcje społecznościowe. Specjalna usługa sieciowa pozwala na śledzenie globalnych rankingów oraz porównywanie własnych wyników z osiągnięciami innych graczy.

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Premier Manager 2012

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Premier Manager 2012 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2 GHz
  • 1 GB RAM (1.5 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 8600 lub lepsza)
  • 500 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7
Sony PlayStation 3

PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
PC
PS3