Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweX360PS3PC
Okładka Rotastic (X360)
OkładkaRotastic (X360)

Rotastic

Rotastic to utrzymana w kreskówkowej konwencji zręcznościowa platformówka z widokiem 2D, stworzona przez studio Dancing Dots. Akcja gry osadzona została w przypominającym średniowiecze, fantastycznym uniwersum.

Zręcznościowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Rotastic Premiera

21wrz2011

X360

11paź2012

PC

4gru2012

PS3

Rotastic to zabawna zręcznościowa gra platformowa, stworzona przez studio Dancing Dots i wydana przez firmę Focus Home Interactive. Fabuła przenosi nas w średniowieczne scenerie gór, lasów i mórz, przedstawione w dwuwymiarowej kreskówkowej grafice. W trybie dla pojedynczego gracza, podczas pokonywania kolejnych etapów zbieramy przedmioty, unikamy pułapek, rozbijamy cegły, wykonujemy powietrzne akrobacje i walczymy z kolejnymi przeciwnikami, którzy za wszelką cenę starają się powstrzymać nas przed zebraniem cennych klejnotów rozsianych po całym królestwie. W sumie w grze przemierzamy 7 różnych światów, podzielonych łącznie na 70 poziomów.

Mechanika rozgrywki jest bardzo uproszona, ale jednocześnie uwzględnia dość zróżnicowany wachlarz ruchów postaci. Bohater może między innymi huśtać się na linie oraz wykonywać skoki i powietrzne akrobacje. Poza tym walczy z całą gamą przeciwników, poczynając od tych najbardziej niewinnych, takich jak błędne kurczaki i małe nietoperze, na śmiertelnie niebezpiecznych kończąc, w szeregach których znajdują się między innymi ogromne latające piranie i gigantyczne roboty. Do tego dochodzą także bonusy za kombosy polegające na zbieraniu w trakcie lotu klejnotów tego samego koloru, a także zmieniająca się co jakiś czas grawitacja, która przy braku refleksu może się okazać zabójcza.

Do dyspozycji gracza oddane zostały cztery postacie. Pierwszą z nich jest Fraghar – potężny i odważny, lecz jednocześnie lekkomyślny i uparty wiking z mroźnej północy, wiedziony rządzą zdobycia bogactwa. Jego przeciwieństwem jest Legalos – narcystyczny, kochający wszystko co piękne elf, który nie zawaha się walczyć z każdym, kto przeszkodzi mu w poszukiwaniu drogocennych klejnotów. Ponadto w Rotastic wcielić się możemy w także w impulsywnego dzika Gammeana i Śmierć We Własnej Osobie (Death Himself).

Poza samodzielnym pokonywaniem etapów, gra oferuje też tryb multiplayer, w którym w lokalnej potyczce zmierzyć może się od dwóch do czterech graczy. Wśród dostępnych form współzawodnictwa znalazł się klasyczny Deatchmatch oraz wyścig, polegający na jak najszybszym zbieraniu przedmiotów. Oprócz tego możliwe jest porównywanie naszych osiągnięć z wynikami znajomych i osób z całego świata.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1 - 4  

Klasyfikacja PEGI Rotastic

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Rotastic Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1.5 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 6600 lub lepsza)
  • 300 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7
Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Sony PlayStation 3

PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
PC
X360
PS3