Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowe3DS
Okładka Sherlock Holmes and the Mystery of the Frozen City (3DS)
OkładkaSherlock Holmes and the Mystery of the Frozen City (3DS)

Sherlock Holmes and the Mystery of the Frozen City 3DS

Klimatyczna gra przygodowa, w której wcielamy się w rolę tytułowego detektywa. Rozwiązujemy zagadki, przepytujemy napotkane postacie i łączymy wszystkie poszlaki w jedną całość.

Przygodowe | książki | detektywistyczne | 2D | Sherlock Holmes | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Sherlock Holmes and the Mystery of the Frozen City Premiera 3DS

25października2012

producent: Frogwares wydawca: Focus Entertainment / Focus Home Interactive

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Sherlock Holmes and the Mystery of the Frozen City jest kolejną odsłoną przygód słynnego detektywa Sherlocka Holmesa, tradycyjnie podejmującego się niezwykle wymagającego śledztwa. Jest to typowa przygodówka, założeniami rozgrywki nie odbiegająca znacząco od tego, co znamy z poprzednich części serii wydawanych na DS-a. Tym razem gra została przygotowana wyłącznie z myślą o przenośnej konsolce 3DS. Jej stworzeniem zajęło się studio Frogwares, mające spore doświadczenie w pracach nad tego typu produkcjami.

Akcja rozgrywa się w zaśnieżonym Londynie. Mieszkańcy miasta muszą zmagać się z licznymi zamieciami i bardzo niskimi temperaturami, przez co wszystko dookoła zaczyna zamarzać. Wcielając się w Sherlocka Holmesa musimy odkryć, czym spowodowane jest tak niecodzienne zjawisko pogodowe. W czasie trwania przygody dowiadujemy się ciekawych informacji i natrafiamy na nieoczekiwane zwroty akcji.

Rozgrywka nie różni się znacząco od tego, co widzieliśmy w poprzednich przygodach popularnego detektywa na pierwszym DS-ie. Rozmawiamy z różnymi osobami, poszukujemy kluczowych obiektów i wskazówek, a także rozwiązujemy wiele zagadek logicznych przybliżających nas do odkrycia tajemnicy związanej z nietypową aurą w Londynie. Wielokrotnie trzeba łączyć ze sobą poznane fakty i wykazać się sporą kreatywnością, aby poradzić sobie z danym problemem.

Zabawę uprzyjemnia dwuwymiarowa oprawa graficzna o charakterystycznym stylu, znanym choćby z poprzedniej odsłony. Fani doskonale wiedzą czego się spodziewać, choć pewne odświeżenie stanowi funkcja stereoskopowego 3D, którą w każdej chwili można aktywować. Całość została wzbogacona o intuicyjny i łatwy w obsłudze interfejs.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8.0 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Sherlock Holmes and the Mystery of the Frozen City

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.