Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 września 2011, 11:55

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Sherlock Holmes and the Mystery of the Frozen City - nowa przygodówka na 3DS-a

Posiadacze 3DS-a w przyszłym roku doczekają się nowej gry przygodowej o nazwie Sherlock Holmes and the Mystery of the Frozen City. Najnowsze przygody popularnego detektywa zostaną stworzone przez studio Frogwares.

Firma Focus Home Interactive zapowiedziała grę przygodową Sherlock Holmes and the Mystery of the Frozen City. Tytuł przygotowywany jest przez studio Frogwares i ukaże się wyłącznie na 3DS-a.

Akcja produkcji rozegra się zaśnieżonym Londynie. Mieszkańcy miasta muszą zmagać się z licznymi zamieciami i bardzo niskimi temperaturami, przez co wszystko dookoła zaczyna zamarzać. Wcielając się w Sherlocka Holmesa będziemy musieli odkryć, czym spowodowane jest tak niecodzienne zjawisko pogodowe.

Sherlock Holmes and the Mystery of the Frozen City - nowa przygodówka na 3DS-a - ilustracja #1

Rozgrywka nie będzie znacząco różnić się od tego, co widzieliśmy w poprzednich przygodach popularnego detektywa na pierwszym DS-ie. W czasie zabawy porozmawiamy z różnymi osobami, poszukamy kluczowych obiektów i wskazówek, a także rozwiążemy wiele zagadek logicznych przybliżających nas do odkrycia tajemnicy związanej z nietypową aurą w Londynie.

Twórcy udostępnili kilka pierwszych screenów, z których można wywnioskować, że w grze będziemy mieli do czynienia z dwuwymiarową oprawą graficzną. W związku z tym ciekawi jesteśmy, jak w takim przypadku sprawdzi się funkcja stereoskopowego 3D oferowana przez konsolkę Nintendo. Sherlock Holmes and the Mystery of Frozen City zadebiutuje na 3DS-ie w pierwszej połowie 2012 roku.

Sherlock Holmes and the Mystery of the Frozen City - nowa przygodówka na 3DS-a - ilustracja #2
Sherlock Holmes and the Mystery of the Frozen City - nowa przygodówka na 3DS-a - ilustracja #3
Sherlock Holmes and the Mystery of the Frozen City - nowa przygodówka na 3DS-a - ilustracja #4