Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCPS5XSX
Okładka Atlas Fallen (PC)
OkładkaAtlas Fallen (PC)

Atlas Fallen

Gra RPG akcji TPP, opracowana przez studio Deck13 Interactive – współtwórców Lords of the Fallen i autorów serii The Surge. W Atlas Fallen wcielamy się w bohaterów, którzy przemierzają pustynny świat fantasy i stawiają czoła żyjącym w nim potworom.

RPG | TPP | fantasy | sandbox | kooperacja | potwory | RPG akcji | Find Your Next Game

Kolekcja gier
Obserwuj grę
E3 2021

Atlas Fallen jest grą RPG akcji, za której opracowaniem stoi studio Deck13 Interactive – niemiecki zespół, mający w swoim portfolio między innymi takie projekty, jak pierwsze Lords of the Fallen (które stworzył we współpracy z polskim CI Games) oraz seria The Surge. Wydaniem tej produkcji zajęła się firma Focus Entertainment.

Fabuła

Atlas Fallen zabiera nas w podróż do pustynnego świata fantasy. W trakcie rozgrywki wcielamy się w herosów, którzy przemierzają tę krainę i odkrywają tajemnice jej przeszłości, próbując znaleźć sposób na rozprawienie się z antycznym zagrożeniem.

Mechanika

W Atlas Fallen akcję oglądamy z perspektywy trzeciej osoby (TPP). Produkcja oddaje nam do dyspozycji rozległy otwarty świat, który możemy swobodnie przemierzać. W eksploracji przeszkadzają nam potwory, z którymi toczymy dynamiczne starcia. Na polu walki robimy użytek zarówno ze zmiennokształtnej broni, jak i z różnorodnych „zdolności piasków”, czyli potężnych umiejętności bojowych. Ta pierwsza pozwala nam eliminować wrogów na rozmaite i widowiskowe sposoby, z kolei te drugie – siać prawdziwe spustoszenie wśród wrogów. Oprócz szeregowych nieprzyjaciół, na naszej drodze stają (często gigantyczni) bossowie. Eliminując kolejne monstra, zdobywamy esencję, która pozwala nam rozwijać postacie i przystosowywać je do indywidualnego stylu gry.

Tryby gry

W Atlas Fallen można grać w pojedynkę lub w trybie współpracy z drugim graczem.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Wymagania wiekowe Atlas Fallen: 16+

PC
PS5
XSX