Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCSwitchXONEPS4
Okładka Aeon Must Die! (PC)
OkładkaAeon Must Die! (PC)

Aeon Must Die!

Aeon Must Die! to gra akcji 2,5D typu beat'em up w klimacie japońskich kreskówek z ery kaset VHS. Produkcja oferuje rozbudowany system walki i mechanikę symulującą zmagania o kontrolę nad ciałem bohatera między człowiekiem a obcym symbiontem.

Akcji | science fiction | elementy RPG | beat 'em up | indie | 2.5D | side-scroll

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Aeon Must Die! Premiera

lis2021

PC XONE PS4 Switch

Gry podobne do Aeon Must Die!

Streets of Rage 4

Battletoads

Double Dragon IV

Aeon Must Die! to gra akcji łącząca mechaniki chodzonej bijatyki z elementami RPG. Jest to debiutancka produkcja studia Limestone Games.

Fabuła

Gra opowiada historię mężczyzny, który zostaje zainfekowany przez symbiotyczną istotę imieniem Aeon. W poprzednim ciele była ona Imperatorem Galaktyki, ale została zdradzona przez towarzyszy i zrzucona z tronu. Teraz powraca, aby się zemścić.

Mężczyzna nie zamierza jednak oddać swojego ciała bez walki. Dlatego między nim a Aeonem toczy się wojna o kontrolę.

Mechanika

Aeon Must Die! odwołuje się do tradycji chodzonych bijatyk. Gra koncentruje się na walce z hordami wrogów za pomocą mocno zręcznościowego systemu. Gracz może wykonywać szereg ataków, które podzielone zostały na dwie kategorie. Zwykłe ciosy powodują zwiększanie się temperatury ciała bohatera, a specjalne techniki je schładzają. Przegrzanie pozwala używać specjalnych umiejętności bez czekania na ich odnowienie. Natomiast gdy temperatura bohatera spadnie zbyt nisko, zapada on w letarg i jego zdolności bojowe mocno spadają.

Specjalne techniki są znacznie bardziej przydatne niż zwykłe ciosy, dlatego gracz musi cały czas kalkulować, co mu się w danym momencie opłaca najbardziej. Do tego gra zapamiętuje nasz styl walki oraz podejmowane w kampanii decyzje i na tej podstawie kształtuje przebieg historii. Im bardziej niemoralnie się zachowujemy, tym silniejszy staje się Aeon, a ludzka część bohatera słabnie. Również wrogowie uczą się naszych taktyk i aby odnosić sukcesy musimy regularnie zmieniać sposób walki.

Zabawę uatrakcyjnia system rozwoju postaci, pozwalający odblokowywać nowe zdolności. Ponadto gdy giniemy, gra pozwala nam rozpocząć zabawę od początku, przy zachowaniu wszystkich postępów i ulepszeń. Alternatywnie możemy zostać wskrzeszeni w miejscu, gdzie polegliśmy, ale powoduje to wzmocnienie Aeona kosztem jego ludzkiego nosiciela.

Kwestie techniczne

Gra może się pochwalić bardzo atrakcyjnym stylem graficznym. Oprawa wizualna jest kolorowa i stylizowana na mroczną kreskówkę. Celem autorów było odtworzenie klimatu brutalnych japońskich filmów animowanych z ery kaset VHS i udało im się zrealizować to zadanie.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Aeon Must Die!: 16+

PC
XONE
PS4
Switch