Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiNDS
Okładka Trackmania Turbo (2010) (NDS)

Trackmania Turbo (2010) NDS

Druga odsłona kieszonkowej wersji popularnej PeCetowej serii gier wyścigowych. Ścigamy się i zajmujemy tworzeniem własnych tras, korzystając z oferowanego przez grę edytora.

Wyścigi | samochodowe

Nintendo DS
Okładka Trackmania Turbo (2010) (NDS)

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji NDS:

24września2010

24września2010

pudełko PL

Trackmania Turbo to kontynuacja przenośnej wersji popularnej, pecetowej serii arcade’owych gier wyścigowych. Cechą charakterystyczną produkcji jest fakt brania udziału w turniejach rozgrywających się na torach i trasach zaprojektowanych z dużą dozą fantazji. Za deweloping gry odpowiada studio Firebrand, które opracowało również pierwszą część zatytułowaną Trackmania DS.

Trackmania Turbo to przede wszystkich trzy nowe lokacje, w ramach których rozgrywane są szalone, zręcznościowe wyścigi. Do znanego już futurystycznego stadionu, pustyni i tras rajdowych dołączyło wybrzeże, rajska wyspa oraz wymagające sporych umiejętności miejsce pokryte śniegiem i lodem. Każda kraina posiada oczywiście odmienną charakterystykę, wygląd, a także wpływ na zachowanie kontrolowanych pojazdów. W grze znalazło się ponad 150 zróżnicowanych tras. Ścigamy się na nich zasiadając za kierownicą kilkunastu typów pojazdów.

Dzieło studia Firebrand podzielone zostało na kilka trybów rozgrywki – wśród nich znalazły się Race, Platform oraz Puzzle (musimy realizować konkretne cele), składające się na solową kampanię. W miarę kolejnych zwycięstw otrzymujemy nagrody pieniężne w walucie o nazwie Coopers. To przy jej pomocy odblokowujemy nowe trasy, wyzwania, a także elementy świata oraz skórki, który można wykorzystać w edytorze torów. Został on rozbudowany i usprawniony względem tego, który zamieszczono w części pierwszej. Przede wszystkim łatwiej jest zapanować nad placem budowy, przez co pomyłki w łączeniach poszczególnych bloków praktycznie się nie zdarzają.

Jednym z największych atutów Trackmania Turbo jest tryb rozgrywki przez Internet, którego brak był głównym zarzutem skierowanym względem części pierwszej. Istotne jest to, że uwzględnia on nie tylko zmagania pomiędzy graczami, ale także możliwość dzielenia się zaprojektowanymi trasami. Dzięki temu żywotność tytułu została dodatkowo wydłużona.

Produkcja cechuje się również nieznacznie usprawnioną oprawą graficzną. Okazją do jej poprawienia było uzupełnienie gry o nowe lokacje. Całość działa w 60 klatkach na sekundę, dzięki czemu zmagania są wyjątkowo emocjonujące.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Ocena gry 8.6 / 10 na podstawie 30 ocen czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą gry: 8.4 / 10 na podstawie 7 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 129,90 PLN

Gry podobne do Trackmania Turbo (2010)

Klasyfikacja PEGI Trackmania Turbo (2010)

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.