Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportowePC
Okładka Pro Cycling Manager 2006 (PC)

Pro Cycling Manager 2006 PC

Pro Cycling Manager 2006 to kolejna odsłona słynnej serii managerów, podejmujących cieszącą się dużym zainteresowaniem w naszym kraju tematykę kolarstwa. Cycling Manager zadebiutował na rynku w 2001 roku.

Sportowe | manager

PC Windows
Okładka Pro Cycling Manager 2006 (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

23czerwca2006

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Pro Cycling Manager 2006 to kolejna odsłona słynnej serii managerów, podejmujących cieszącą się dużym zainteresowaniem w naszym kraju tematykę kolarstwa. Cycling Manager zadebiutował na rynku w 2001 roku. W kolejnych latach gra ta doczekała się czterech oficjalnych kontynuacji. Opisywany tytuł w bezpośredni sposób rozwija pomysły z ostatniej odsłony serii – wydanej w 2005 roku gry Pro Cycling Manager. Podobnie jak wcześniej, za jej produkcję odpowiedzialna jest firma Cyanide. Warto jednocześnie dodać, iż tytuł ten nie wprowadza żadnych rewolucyjnych zmian, a jedynie wzbogaca lub modyfikuje wybrane elementy wspomnianej produkcji.

Opisywana strategia, podobnie zresztą jak jej poprzednie części, posiada wiele lukratywnych licencji. W grze pojawia się ponad 50 prawdziwych zespołów kolarskich. W opisywanej edycji po raz pierwszy w historii serii dodano słynny niemiecki team o nazwie T-Mobile, dla którego pracuje między innymi znany kolarz Jan Ullrich. Z innych nowych zespołów warto również zwrócić uwagę między innymi na team o nazwie Quickstep. W sumie do rozegrania jest około 160 typów zawodów, wśród których nie zabrakło słynnego Tour de France. Łącznie kolarze do przejechania mają ponad 460 różnorakich odcinków, czyli o ponad 200 więcej od poprzedniej edycji gry.

Właściwa zabawa przebiega w bardzo zbliżony sposób do Pro Cycling Manager. Generalnie rozgrywka toczona jest na dwóch głównych płaszczyznach. Pierwsza z nich reprezentuje działania toczone w przerwach pomiędzy kolejnymi zawodami. Gracz zajmuje się więc przyjmowaniem nowych zawodników, szkoleniem ich, wymianą wyposażenia (rowery, kaski itp.) i wieloma innymi tego typu czynnościami. Druga płaszczyzna reprezentuje już właściwy wyścig. Podobnie jak w wielu innych managerach, gracz ma możliwość oddziaływania na poszczególnych członków teamu, dzięki czemu może na przykład ustalać w jaki sposób mają rozkładać swoje siły, czy też kiedy przystępować do ataku. Opisywana edycja 2006 cechuje się udoskonalonym AI kolarzy konkurencyjnych zespołów. Licznych zmian doczekał się również interfejs obsługi. Warto jednocześnie zaznaczyć, iż w najnowszej edycji gry istotną rolę odgrywają kontakty z mediami. Mogą one bowiem wpływać na morale poszczególnych zawodników, całego zespołu, czy też na dalsze decyzje aktualnych sponsorów prowadzonego teamu.

Licznych zmian doczekała się oczywiście oprawa wizualna omawianego produktu. Tyczy się to zarówno modeli zawodników, jak i wyglądu otoczenia. W tym drugim przypadku mamy między innymi do czynienia z obecnością śmigłowców, czy też lepiej animowanych widzów. Wyścig może być obserwowany z wielu różnych kamer, na przykład z podążającego za zawodnikami motocykla. Ponadto po zakończeniu danego odcinka można powrócić do jego najciekawszych fragmentów, wybierając opcję replay. Na uwagę zasługuje również fakt, iż w kolejnych latach trasy tych samych wyścigów mogą ulegać mniej lub bardziej widocznym zmianom.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,2 / 10 na podstawie 145 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Pro Cycling Manager 2006

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
Pro Cycling Manager Tour de France 2010 na pierwszych obrazkach
Pro Cycling Manager Tour de France 2010 na pierwszych obrazkach

wiadomość8 stycznia 2010

Firmy Cyanide i Focus Home Interactive pokazały pierwsze obrazki z gry Pro Cycling Manager Tour de France 2010, na którą zapewne czeka wielu fanów kolarstwa. Twórcy zapewniają, że najnowsza edycja menadżera stanowi duży krok w rozwoju serii, także pod względem wizualnym, co możliwe jest dzięki użyciu potężniejszego silnika graficznego.

Cyanide Studios tworzy dodatek do gry Loki i kolejną odsłonę cyklu Pro Cycling Manager
Cyanide Studios tworzy dodatek do gry Loki i kolejną odsłonę cyklu Pro Cycling Manager

wiadomość15 listopada 2007

Podobała Ci się gra Loki? Jeśli odpowiadasz twierdząco na to pytanie, to z pewnością ucieszy Cię wiadomość, że firma Cyanide Studios intensywnie pracuje już nad pierwszym dodatkiem do tego programu.

Kontynuacja Pro Cycling Manager w toku
Kontynuacja Pro Cycling Manager w toku

wiadomość29 kwietnia 2007

Sezon rowerowy mamy już pełną parą (oprócz maniaków, dla których trwa on okrągły rok:), jednak również osoby, które nie przepadają za wysiłkiem fizycznym na świeżym powietrzu mogą pobawić się dwoma kółkami w zaciszu domowym. Służyć temu będzie kolejna odsłona Pro Cycling Manager o czym poinformowali przedstawiciele firm Focus Home Interactive oraz Cyanide.

Demo Pro Cycling Manager 2006 już w najbliższy piątek
Demo Pro Cycling Manager 2006 już w najbliższy piątek

wiadomość13 czerwca 2006

Przedstawiciele francuskiego studia Cyanide poinformowali wczoraj, że szykują się do opublikowania oficjalnego demo gry Pro Cycling Manager 2006. Wersja pokazowa programu będzie dostępna przed premierą pełnej edycji, którą wyznaczono na 30 czerwca 2006 roku.