Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPC
Okładka Trackmania United Forever (PC)

Trackmania United Forever PC

Trackmania United Forever to rozszerzona wersja wydanej w 2006 roku kompilacji gier wyścigowych z serii Trackmania. Deweloperzy ze studia Nadeo zdecydowali się uzupełnić zawartość pakietu o elementy darmowej Trackmanii Nations Forever.

Wyścigi | samochodowe

PC Windows
Okładka Trackmania United Forever (PC)

producent: Nadeo

wydawca PL: Techland

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

23maja2008

20czerwca2008

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Kompilacja wszystkich wydanych do tej pory produktów z serii Trackmania. Podstawową zmianą w stosunku do Trackmanii United jest zawarcie nowych elementów, znanych z darmowej Trackmanii Nations Forever. Ponadto całość wzbogacono o szereg drobnych dodatków, zarezerwowanych wyłącznie dla nabywców tego komercyjnego zestawu.

Główną atrakcją gry są ciekawie zaprojektowane trasy, których jest ponad 250 - wszystkie są wypełnione licznymi skoczniami, korkociągami czy ostrymi nawrotami. Zawody rozgrywane są w szaleńczym tempie, dając niewiele czasu na wykonanie odpowiednich manewrów. Zabawa skonstruowana została w taki sposób żeby nie wymagać szczególnego przygotowania ze strony grającego. Sterowanie ogranicza się do używania kilku klawiszy, a model jazdy jest bardzo zręcznościowy. Ponadto prowadzonego samochodu nie można uszkodzić. Wypadnięcie poza trasę wiąże się więc jedynie z utratą kilku sekund.

Wzorem Trackmanii Nations Forever, większy nacisk położono na rozbudowanie singleplayera. Gracz może tu dokonywać wyboru pomiędzy czterema typami zawodów. Race to standardowy wyścig, w którym liczy się jedynie dotarcie do linii mety na pierwszym miejscu. Stunt opiera się na konieczności wykonywania efektownych powietrznych akrobacji. Zastosowano tu system punktacji zbliżony do gier z serii Tony Hawk’s Pro Skater - gracz nagradzany jest więc między innymi za efektowne przewrotki. Platform opiera się na konieczności jak najszybszego dotarcia do punktu docelowego. Po drodze należy radzić sobie z wieloma utrudnieniami, przedostając się na nowe platformy i omijając pułapki. Puzzle wymusza dokładne zaplanowanie swoich posunięć. Zadaniem gracza jest skompletowanie trasy korzystając z gotowych obiektów, a następnie pokonanie jej w jak najkrótszym czasie.

W trybie multiplayer dostępne formy zabawy można podzielić na tryby indywidualne oraz wymagające ścisłej współpracy w drużynie. Możliwe jest przystępowanie do zawodów rankingowych, starając się pobić ustanowione przez innych graczy rekordy. W nagrodę za swoje osiągnięcia otrzymuje się medale oraz „miedziaki”, czyli lokalną walutę. Dostępne fundusze przeznacza się na zakup nowych pojazdów czy elementów trasy.

W Trackmanii United Forever pojazdy podzielono na siedem różnych klas, odpowiadających dostępnym środowiskom. Istotną nowością jest urozmaicenie wyścigów rozgrywanych na stadionie. Producent przewidział tu opcję współpracy z użytkownikami gry Trackmania Nations Forever. Trackmania United Forever zawiera szereg wbudowanych edytorów, umożliwiających między innymi projektowanie własnych tras i modyfikowanie wyglądu samochodów. Ponadto gracz może skorzystać z profesjonalnego studia filmowego w celu nagrywania swoich przejazdów. Wszystkimi swoimi osiągnięciami można podzielić się z innymi graczami, wykorzystując wbudowane mechanizmy sieciowe. Wymiana może odbywać się bezpośrednio w grze, za sprawą prostej w obsłudze przeglądarki internetowej.

Oprawa wizualna gry została nieznacznie poprawiona. Zmiany objęły zarówno wygląd startujących w wyścigach pojazdów jak i otoczenie. Podobnie jak w Trackmanii United, dostępne są trzy rodzaje krajobrazów. Mowa tu o odcinkach rozgrywanych na trasach rajdowych, terenach pokrytych śniegiem oraz pustyniach.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,7 / 10 na podstawie 513 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 69,90 PLN

Gry podobne do Trackmania United Forever

Klasyfikacja PEGI Trackmania United Forever

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Trackmania United Forever

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 32 MB (GeForce 4 Ti4200 lub lepsza)
  • 1.5 GB HDD
  • Windows 2000/XP/Vista
Trackmania United Forever - recenzja gry
Trackmania United Forever - recenzja gry

Recenzja 23 lipca 2008, 08:58

Trackmania w ostatnich latach zasłynęła między innymi genialnie skonstruowanymi trasami. W recenzowanej edycji z racji połączenia dwu różnych produktów jest ich wyjątkowo dużo. Na dodatek plansze, na których dotarcie do mety związane jest jedynie z koniecznością wykonania kilku prostych skoków, należą do mniejszości. Szczególnie trasy rozgrywane na stadionie mają się czym popisać. Niejednokrotnie jest tak, że jedzie się z ogromną prędkością, pokonując po drodze korkociągi, beczki czy idealnie wpasowując się w węższe sekcje toru. Wspomniana wcześniej precyzja przypomina o sobie niemal na każdym kroku, bowiem większość torów zbudowana jest na wysoko zawieszonych platformach. W związku z tym każdy błąd obarczony jest ryzykiem wypadnięcia poza ustaloną trasę i utraty wielu cennych sekund.