Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

Baldurs Gate 3 - poradnik do gry

Baldurs Gate 3 - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Baldurs Gate 3: Vulkan czy DX11 - co wybrać? Baldurs Gate 3 poradnik, solucja

Ta strona poradnika do gry Baldurs Gate 3 zawiera rekomendację czy skorzystać z API Vulkan czy z DirectX 11. Z naszego opisu dowiesz się jak dokonać wyboru interfejsu programistycznego i która z tych technologii zalecana jest przez autorów gry.

1 - Baldurs Gate 3: Vulkan czy DX11 - co wybrać? - Baldurs Gate 3 - poradnik do gry
  1. Baldurs Gate 3 wspiera dwa różne interfejsy programistyczne (API) - Vulkan oraz DirectX 11. Wyboru API można dokonywać niezależnie od tego czy posiadasz kartę graficzną z chipsetem AMD czy nVidia.
  2. Vulkan jest domyślnym API, tzn. gra uruchomi się w oparciu o tę platformę jeśli nie zdecydujesz się na manualną zmianę.
  3. Zmiany API można dokonywać w oknie launchera, który załącza się tuż po uruchomieniu gry. Obok przycisku Play znajduje się ikona trybika. Kliknij na niej, a wyświetli się rozwijane menu - pokazuje to powyższy obrazek. Możesz pozostać przy API Vulkan lub dokonać zmiany na biblioteki DirectX11.
  4. Vulkan to rekomendowane ustawienie dla gry Baldurs Gate 3. Uruchamianie gry w oparciu o to API ma gwarantować wyższą wydajność i na każdej z konfiguracji sprzętowych, które posłużyły nam do przygotowania niniejszego poradnika, gra lepiej działała w oparciu o platformę Vulkan.
  5. Wybranie API DX11 jest wskazane tylko jeśli doświadczasz poważnych problemów z grą, np. jeśli odmawia ona uruchomienia się lub regularnie zawiesza. W naszych testach platforma ta oferowała niższą wydajność przy tych samych ustawieniach grafiki i przy wykonywaniu tych samych czynności.