Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

Baldurs Gate 3 - poradnik do gry

Baldurs Gate 3 - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Baldurs Gate 3: Dialogi Baldurs Gate 3 poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do Baldurs Gate 3 znajdziesz informację o dialogach. W tej grze sprawnie poprowadzona rozmowa może między innymi pozwolić na uniknięcie walki.

W produkcji dialogi możesz prowadzić z postaciami niezależnymi oraz z członkami drużyny. Kierowany przez Ciebie bohater nie ma głosu, jednak jego kompani już są nim obdarzeni.

Odpowiednio poprowadzona rozmowa może znacząco wpłynąć na przebieg rozgrywki. Dzięki niej możesz werbować do drużyny nowych członków lub dowiedzieć się istotnych rzeczy na temat stanu świata.

Jeśli przed walką zainicjuje się rozmowa to masz szansę, że uda Ci się przekonać rozmówców do swoich racji i uniknąć starcia. Aby to jednak się stało, musisz skorzystać ze specjalnych opcji dialogowych powiązanych z testami umiejętności. Obok nich pojawiają się nazwa jednej ze statystyk postaci, na której się on opiera. Gdy na jego najedziesz dostaniesz informacje o modyfikatorach, które wpływają na to, jak duże masz szanse na powodzenie.

Gdy wybierzesz daną opcję to pojawi się panel rzutu kościom - Baldurs Gate 3: Dialogi - Baldurs Gate 3 - poradnik do gry

Gdy wybierzesz daną opcję to pojawi się panel rzutu kościom. Aby całość zakończyła się pomyślnie musisz wyrzucić wartość równą lub wyższą od celu narzuconego przez grę. Niestety takiego testu nie da się powtórzyć, więc pozostaje Ci walka lub wczytanie zapisu.