Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

Baldurs Gate 3 - poradnik do gry

Baldurs Gate 3 - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Baldurs Gate 3: Statusy postaci - jak odczytywać? Baldurs Gate 3 poradnik, solucja

Ta strona poradnika do gry Baldurs Gate 3 wyjaśnia w jaki sposób odczytywać informacje o pozytywnych lub negatywnych statusach, które mogą być nakładane na członków drużyny. Dowiesz się też w jakich okolicznościach dochodzi do nakładania statusów i czy można odczytywać statusy przeciwników.

Do nałożenia jakiegoś statusu na jednego lub kilku członków drużyny może dojść w BG3 na różne sposoby - Baldurs Gate 3: Statusy postaci - jak odczytywać? - Baldurs Gate 3 - poradnik do gry

Do nałożenia jakiegoś statusu na jednego lub kilku członków drużyny może dojść w BG3 na różne sposoby. Najczęstsze sytuacje, w których dochodzi do otrzymania nowego statusu to:

  1. Użycie przez któregoś z bohaterów lub przeciwników czaru / ataku bronią doprowadzającego do pojawienia się statusu. Mogą to być np. ataki z użyciem broni zadających obrażenia od żywiołów albo zaklęcia usypiające zaatakowaną postać.
  2. Wejście w interakcję z elementem otoczenia. Może to być np. wkroczenie do płonącego obszaru, dotknięcie obiektu gwarantującego błogosławieństwo albo wejście w kontakt ze śliskim podłożem.
  3. Aktywowanie pułapki.
1 - Baldurs Gate 3: Statusy postaci - jak odczytywać? - Baldurs Gate 3 - poradnik do gry
Statusy nakładane na członków drużyny mogą gwarantować pozytywne bonusy do statystyk (przykład na obrazku 1) lub na różne sposoby ich osłabiać (przykład na obrazku 2) - Baldurs Gate 3: Statusy postaci - jak odczytywać? - Baldurs Gate 3 - poradnik do gry

Statusy nakładane na członków drużyny mogą gwarantować pozytywne bonusy do statystyk (przykład na obrazku 1) lub na różne sposoby ich osłabiać (przykład na obrazku 2).

Informacje o statusach członków drużyny możesz odczytywać najeżdżając na ikony przy ich miniaturkach. Oprócz informacji o rodzaju statusu dowiesz się też jak długo pozostanie aktywny. Statusy mogą utrzymywać się np. przez określoną liczbę tur czy do kolejnego małego lub dużego odpoczynku. W grze występują też statusy permanentne, tzn. takie, które pozostaną już na zawsze lub do wykonania czynności pozwalających na ich manualne usunięcie (np. wypicie antidotum).

Możesz też łatwo podglądać statusy nałożone na przeciwników - Baldurs Gate 3: Statusy postaci - jak odczytywać? - Baldurs Gate 3 - poradnik do gry

Możesz też łatwo podglądać statusy nałożone na przeciwników. Po podświetleniu jakiegoś przeciwnika informacja o statusie może wyświetlić się u góry ekranu, pod informacjami o jego nazwie, stanie zdrowia i poziomie doświadczenia. Jest to dobra metoda ustalania czy np. rzucone przez ciebie zaklęcia osiągnęły zamierzony efekt.