Baldurs Gate 3 - M6 - Obóz goblinów
Baldurs Gate 3 - M6 - Obóz goblinów
Most do obozu goblinów. To główna droga prowadząca do tej lokacji. Do obozu dotrzesz od strony wioski.
Powalone drzewo nad przepaścią. To alternatywna ścieżka dotarcia do obozu goblinów (od strony lasu). Nie wchodź na drzewko kilkoma bohaterami jednocześnie, bo załamie się i zalicz potężny upadek.
Strażnicy obozu. To ważne spotkanie. Jeśli zaliczysz jeden z testów umiejętności lub użyjesz mocy illithid, to zostaniesz wpuszczony do obozu i będziesz mógł go swobodnie badać. W przeciwnym razie może rozpocząć się bitwa z goblinami. Innym sposobem na dostanie się do obozu goblinów jest uratowanie goblinki Sazzy z więzienia Gaju Druidów (mapa M3).
Miejsca do wspinaczki oraz zejścia. Zakradnij się tu jeśli nie chcesz / nie możesz skorzystać z głównego wejścia do obozu goblinów (niebieskie 3 na mapie). Możesz wspiąć się po skałach lub zejść po korzeniach. Uważaj na goblina-zwiadowcę, który może wykryć i zatrzymać drużynę.
Pułapki. W okolicy tej rozmieszczono pajęcze sieci oraz wybuchowe miny. Najlepiej omijać miny przy zachowaniu bezpiecznej odległości.
Boczne wejście do obozu goblinów. Trzeba przeskoczyć każdym z bohaterów nad małą przepaścią. Najlepiej wybrać to wejście jeśli zakradłeś się do obozu od strony powalonego drzewa (niebieskie 2 na mapie) oraz jeśli nie możesz skorzystać z głównego wejścia (niebieskie 3 na mapie).
Wyjście - mapa świata. Po kliknięciu na dużej skale gra przeniesie cię do okna mapy świata. Podróżowanie po świecie gry nie jest możliwe w wersji z wczesnego dostępu.
Volo. Jest on więziony przez gobliny i zmuszany do zabawiania ich. Po zaliczonym spotkaniu z Volo otrzymasz quest uratowania go z rąk goblinów. Volo wyląduje w więzieniu w Zniszczonym sanktuarium (mapa M8, niebieskie 12).
Grat. Goblin jest handlarzem - sprzedaje mikstury, różne odmiany broni białej oraz pochodnie.
Ciężkie dębowe drzwi. Prowadzą one do dolnego poziomu lokacji Zniszczone sanktuarium (mapa M8, niebieskie 1).
Popękana ściana. Trzeba ją najpierw odkryć dzięki zaliczeniu testu umiejętności. Ścianę można uszkadzać polegając np. na zaklęciach ofensywnych. Jej zburzenie odblokuje przejście do górnego poziomu lokacji Zniszczone sanktuarium (mapa M8, niebieskie 9).
Śpiące gobliny. Wykonywanie głośnych czynności w pobliżu nich może je obudzić. Możesz zaliczyć test umiejętności, użyć mocy illithid lub zaatakować je (także zanim się obudzą).
Mikstury. Znajdziesz tu kilka wartościowych mikstur, które nie są niczyją własnością.
Pułapka. Jest ona pod mostem, obok szkieletu.
Zamknięta skrzynia. Ma ono wysoki poziom zamka. W skrzyni znajdziesz malachit. Przy szkielecie znajdziesz magiczny zwój. Przy ścieżce nad skrzynią jest plecak - zawiera m.in. miksturę zdrowia, narzędzia złodzieja i zestawy do rozbrajania pułapek.
Pradawny krąg run - Obóz goblinów. Możesz przenosić się do tego kręgu run dzięki opcji szybkiej podróży.
Crusher. Pijany goblin zażąda pocałowania jego stopy - możesz zgodzić się, odmówić i przystąpić do walk, zmusić goblina do pocałowania stopy bohatera lub wykorzystać okazję do kradzieży pierścienia na palcu goblina.
Skrzynia za wodospadem. Do wodospadu prowadzi dolna ścieżka. Przejdź lub przeskocz przez wodospad. W skrzyni są m.in. wielki topór +1, onyks i pergamin.
Śpiące gobliny. Wykonywanie głośnych czynności w pobliżu nich może je obudzić. Możesz zaliczyć test umiejętności, użyć mocy illithid lub zaatakować je (także zanim się obudzą).

Baldur's Gate 3: Zwróć się o pomoc do kapłanki goblinów

Zwróć się o pomoc do kapłanki goblinów to zadanie w pierwszym akcie Baldur’s Gate 3. Na tej stronie poradnika dowiecie się jak dostać się do obozu goblinów oraz czy zaufać kapłance Kiszce.

Poradniki

Aktualizacja:

Pobierz Poradnik
Spis treści

Zwróć się o pomoc do kapłanki goblinów to zadanie w pierwszym akcie gry Baldur's Gate 3. Jest ono częścią głównego zadania aktu, podczas którego musicie znaleźć lekarstwo na pasożyta tkwiącego w waszej głowie. Jednym z potencjalnych tropów jest rezydująca w obozie goblinów kapłanka Kiszka. Na tej stronie poradnika dowiecie się jak dostać się do obozu goblinów oraz czy powinniście zaufać kapłance Kiszce.

Jak dostać się do obozu goblinów?

Obóz goblinów znajduje się na zachodzie Dziczy. Zanim będziecie mogli wejść do środka, musicie przedostać się przez punkt kontrolny. Jeśli gracie mrocznym elfem lub uwolniliście Sazzę z gaju druidów, straż przepuści was bez żadnych problemów. W przeciwnym razie musicie skorzystać z opcji dialogowej illithida lub zaliczyć test na Zastraszanie (ST 15). Możecie również zaliczyć test na Naturę (ST 10) lub Perswazję (ST 15), po czym wysmarować sobie twarz gnojem by wejść do obozu. Jeśli nie podejmiecie żadnej z tych opcji, będziecie musieli zabić strażników.

Czy zaufać kapłance Kiszce?

Kapłanka Kiszka znajduje się w wewnętrznej części obozu, w opuszczonej świątyni Selune. Jawne wejście do środka wymaga kolejnej opcji dialogowej illithida, zaklęcia wykrycia myśli lub testu umiejętności (Zastraszenie lub Oszustwo, ST 15). Gdy porozmawiacie z Kiszką, zaoferuje ona wypalenie na was Piętna Absolutu. Piętno jest drobnym, permanentnym buffem, które odblokowuje dodatkowe opcje dialogowe z wyznawcami Absolutu oraz nadaje dodatkowe efekty niektórym magicznym przedmiotom, które znajdujecie w pierwszym akcie.

Jeśli poprosicie Kiszkę o pomoc w wyleczeniu pasożyta w waszej głowie, zażąda ona, byście poszli za nią do jej prywatnej kaplicy. Do środka wpuści ona jednak tylko was, a reszta drużyny musi pozostać na zewnątrz. Jeśli nie chcecie się rozdzielać, możecie zamknąć drzwi prowadzące na zewnątrz i zabić ją, gdy jest osamotniona - zróbcie to zanim nadejdzie jej tura, a nikt nie powinien się zorientować. Jeśli zgodzicie się zostać z nią sami, Kiszka zaoferuje wam miksturę leczącą.

  1. Jeśli odmówicie wypicia mikstury, Kiszka was zaatakuje. Jak najszybciej wyeliminujcie Kiszkę - nie jest groźnym przeciwnikiem, lecz przy pierwszej okazji spróbuje wezwać posiłki, co niepotrzebnie skomplikuje walkę. Możecie także rzucić na nią zaklęcie ciszy by zapobiec wezwania przez nią posiłków.
  2. Jeśli wypijecie miksturę, stracicie przytomność i obudzicie się skuci w celi. Możecie uciec przez jeden z kilku testów umiejętności by stanąć do walki z Kiszką, lecz wbrew pozorom najlepszą opcją jest nie robić nic - jeśli postanowicie nie uciekać lub nie uda się wam uciec, na pomoc przyjdzie wam Korilla, czyli agentka diabła Rafaela. Automatycznie zabije ona Kiszkę, po czym uwolni was. Jeśli gracie dowolnym rodzajem elfa, mikstura nie zadziała i natychmiast doprowadzi do walki.

Choć kapłanka Kiszka okaże się być fałszywym tropem i nie ma leku na waszą dolegliwość, pójście z nią do kaplicy jest warte waszego czasu - przy odrobinie szczęścia możecie w ten sposób ją dyskretnie zabić, nie musząc przy tym stawać do walki z całą resztą obozu. Kiszka jest jedną z trzech przywódców goblinów, których likwidacja wymagana jest do uratowania mieszkańców gaju, a także arcydruida Halsina.

Baldur's Gate 3

3 sierpnia 2023

PC PlayStation Xbox
Rate It!

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz
2025-03-16
20:30

PIT77 Junior

Gdzie jest możliwość pobrania poradnika/solucji a nie przewodnika po grze?

Komentarz: PIT77
2024-12-06
20:38

andrzejza Junior

Gdzie jest pik poradnika Baldurs Gate 3 w pdf ?
Ale może będzie tak: "czego się pies nie naliże tego się nie naje." ?
AZ

Komentarz: andrzejza
2024-10-11
22:36

annad87690931c2 Junior

Można pokonać grubaskę. Trzeba zabić najpierw czaszki, przy stracie każdej czaszki, traci 100hp. Po zabiciu wszystkich czaszek, ma jakieś 2hp XD

Komentarz: annad87690931c2
2024-10-06
02:40

azzaz Junior

👎

Pod akapitem wszystkie atuty brakuje chyba połowy. Niestety jak widać tylko przy angielskich stronach można tworzyć buildy bo artykuły tak wybrakowane jak ten to tylko zaśmiecanie wyników w google.

Komentarz: azzaz
2024-07-20
22:58

Andrzej Pulaski Chorąży

2

Cyberpunk 2077 jest dużo większy, bardziej skomplikowany i jest (za friko) dostępny w 11 językach z dubbingiem pełną mimiką twarzy (20 z napisami)!

Komentarz: Andrzej Pulaski
2024-06-01
14:34

inMate1818 Chorąży

8
👎

Poradnik to jakieś oszustwo... Pobiera się przewodnik po grze ,a nie poradnik i nie ma możliwości wyboru... Klikam pobierz poradnik a pobiera przewodnik. Słabe zagranie z waszej strony...

Komentarz: inMate1818
2024-02-14
18:43

Beshoon Junior

-1

Witam! Po uporaniu się z Oliwierem (pokonaniu taty i matki) i zaakceptowanie przez niego połączenia się z tym drugim przenosi mnie znów w tryb walki, a jedynym przeciwnikiem jest świat. Mam debuff „klątwa cienia”, który zabija mnie przy próbie dojścia do bezpiecznej strefy. Szybka podróż też nie działa, wiecie może jak się z tym uporać? Dzięki z góry

Komentarz: Beshoon

Jesteś na obszarze, który powinno się eksplorować po pchnięciu do przodu wątku głównego.

Komentarz: zanonimizowany1379048

Ewentualnie aby się wydostać możesz rzucić światło lub wziąc do ręki zwykłą pochodnię, ale nie ustrzeże cię to przed obrażeniami. Tryb turowy włącza się automatycznie, bo co turę dostajesz obrażenia od klątwy.

Komentarz: zanonimizowany1379048
2024-02-12
14:39

Darth KingMan Pretorianin

3
Darth KingMan

Hej, planujecie zaktualizować poradnik? Braki są dość spore.

Komentarz: Darth KingMan
2024-01-16
20:40

popkulturowe_błonia Junior

-1
popkulturowe_błonia

Zapraszam na kanał, na którym sukcesywnie będę dodawał ciekawostki dot. BG3. Aktualnie chociażby film, w którym można się dowiedzieć jak dołączyć do drużyny Bulettę.

[link]

Komentarz: popkulturowe_błonia
2024-01-04
15:24

Vegeta1994 Junior

4

Dlaczego nie ma opcji pobrania tego poradnika?

Komentarz: Vegeta1994
2024-01-01
14:51

ow2002 Junior

Błąd w poradniku do mnicha:
Do klasy pancerza dokładana jest mądrość, nie kondycja.

Komentarz: ow2002
2023-10-26
12:37

kęsik Legend

2
kęsik
👎

Kiedyś na GOLu chociaż poradniki były świetne a teraz?

Komentarz: kęsik
2023-10-01
11:54

LukStac Junior

"Jak zrekrutować Minsca jako towarzysza w BG3?" Nie wiadomo, jest w traler. Świetny opis gry, rewelacja!

Komentarz: LukStac

W 3 akcie musisz zrobić zadanie dla Jaheiry albo jeśli Jaheira nie żyje, to wtedy dla Keene 9 palców (przywódczyni gildii złodziei w dolnym mieście).

Komentarz: zanonimizowany1379048
2023-09-28
18:32

Riveaz Junior

Czy ktoś jeszcze miał problem z rzuceniem przymusu karsusa? Wyczyściłem pole z przeciwników, został tylko nautuloid i korona. I za każdym razem mam info " nie można teraz tego użyć" . Co zrobić?

Komentarz: Riveaz
2023-09-25
21:12

ExEM_PL Pretorianin

ExEM_PL

Dla pełnej werjsi AKTUALIZACJA by wejść do ORIN musicie iść przez tawerne schodami w doł na kanały potem kierować się na północ aż spotkacie tego zakpiora bo nigdzie nie jest to napsiane oczywiecie po pokonaniu i zdobyciu medialionu od ojca ORIN

Komentarz: ExEM_PL
2023-09-23
13:47

szymonk25811141720232629 Junior

chyba zjebałem, nie pomogłem karlach na czas bo poszedłem wcześniej zabić gobliny i diabelstwa wyprowadziły się już z gaju, będzie jeszcze szansa ją uratować?

Komentarz: szymonk25811141720232629

Zabrania się kopiowanie jakichkolwiek obrazków, tekstów lub informacji zawartych na tej stronie. Strona nie jest powiązana i/lub wspierana przez twórców ani wydawców. Wszystkie loga i obrazki są objęte prawami autorskimi należącymi do ich twórców.

Copyright © 2000 - 2025 Webedia Polska SA wszelkie prawa zastrzeżone.

GRYOnline.pl:

Facebook GRYOnline.pl Instagram GRYOnline.pl X GRYOnline.pl Discord GRYOnline.pl TikTok GRYOnline.pl Podcast GRYOnline.pl WhatsApp GRYOnline.pl LinkedIn GRYOnline.pl Forum GRYOnline.pl

tvgry.pl:

YouTube tvgry.pl TikTok tvgry.pl Instagram tvgry.pl Discord tvgry.pl Facebook tvgry.pl