Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Baldurs Gate 3 - poradnik do gry

Baldurs Gate 3 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Baldur's Gate 3: Drider boss Karniss - poradnik BG3 Baldurs Gate 3 poradnik, solucja

W akcie 2 w BG3 czeka was walka z drider boss Karnissem. Sprawdźcie nasz poradnik, aby dowiedzieć się jak usunąć status Sanktuarium.

Ostatnia aktualizacja: 25 września 2023

Drider Karniss to jeden z bossów z 2 aktu BG3. Posiada on silne ataki, kilkoro towarzyszy do obrony oraz bardzo przydatny czar, który utrudni wam walkę. Czytajcie dalej, jeśli chcecie wiedzieć jak pozbyć się statusu Sanktuarium i pokonać Karnissa.

Jak pokonać drider boss Karnissa?

Wykonując quest Podążaj za konwojem (Follow the convoy) w akcie 2 BG3, będziecie musieli stanąć do walki z silnym bossem, Karnissem, aby zdobyć Księżycową Latarnię (Moonlantern). Do pomocy w tej walce otrzymacie kilku sojuszników od Jaheiry.

Alternatywnie możecie dokonać innego wyboru i sprzymierzyć się z kultystami, wtedy Karniss przeprowadzi was przez Ziemie dotknięte klątwą cienia (Shadow Cursed Lands) i nie będziecie musieli z nim walczyć.

Gdy staniecie w wyznaczonym miejscu, dajcie znać sojusznikom kiedy zaatakować przechodzący konwój, aby zdobyć przewagę nad przeciwnikami - Baldurs Gate 3: Drider boss Karniss - poradnik BG3 - Baldurs Gate 3 - poradnik do gry

Gdy staniecie w wyznaczonym miejscu, dajcie znać sojusznikom kiedy zaatakować przechodzący konwój, aby zdobyć przewagę nad przeciwnikami. Karniss jest driderem na 6 poziomie i podróżuje w towarzystwie 5 pomocników. Jego miniony nie powinny stanowić większego problemu, wasi sojusznicy się nimi zajmą, zaś wasza drużyna może się skupić na głównym przeciwniku.

Jak usunąć status Sanktuarium?

Karniss będzie rzucać na siebie czar Sanktuarium, który sprawi, że nie będziecie mogli go zaatakować. Na postać ze statusem Sanktuarium działają jedynie ataki obszarowe. Istnieje też kilka prostych sposobów na pozbycie się tego statusu.

Gdy Karniss rzuci na siebie Sanktuarium, usuńcie ten status czarami takimi jak - Baldurs Gate 3: Drider boss Karniss - poradnik BG3 - Baldurs Gate 3 - poradnik do gry

Gdy Karniss rzuci na siebie Sanktuarium, usuńcie ten status czarami takimi jak:

  1. True Sight
  2. Detect Invisibility
  3. Bolts of Doom

Jeśli nie macie żadnych czarów niwelujących Sanktuarium, poczekajcie aż Karniss was zaatakuje, co poskutkuje utratą statusu. Pamiętajcie, ze przy następnej okazji przeciwnik znowu nałoży na siebie czar ochronny. Jeśli nie dysponujecie żadnymi czarami usuwającymi ten status, używajcie czarów obszarowych takich jak Clouds of Daggers lub Fireball.

W ciele pokonanego dridera znajdziecie Księżycową latarnię (Moonlanter) oraz broń Cruel Sting.