Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

Baldurs Gate 3 - poradnik do gry

Baldurs Gate 3 - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Baldurs Gate 3: Przedmioty - jak rzucać? Baldurs Gate 3 poradnik, solucja

Z tej strony poradnika do Baldurs Gate 3 dowiesz się jak można rzucać przedmiotami. Znajdziesz tutaj także informacje na temat tego, od czego zależy możliwość rzucania obiektami.

W czasie eksploracji otoczenia możesz podnieść wiele różnych przedmiotów. Jeśli zdecydujesz się wziąć jeden z nich to trafi on do ekwipunku postaci, która wykonywała tą czynność.

Funkcja ta przydaje się w kliku momentach. Z jej pomocą możesz cisnąć w przeciwnika jakimś elementem ekwipunku. Dodatkowo, jeśli w okolicy znajduje się pułapka gazowa, której nie możesz rozbroić to zawsze możesz zakryć jej wylot jakimś odpowiednio dużym przedmiotem.

Obiekty te możesz następnie rzucić. Do tego celu wystarczy wybrać opcję "rzuć" (throw). Wtedy rozwinie się specjalne menu, w którym zobaczysz listę przedmiotów, którymi możesz cisnąć w przeciwnika lub pułapkę. Czynność ta kosztuje jeden punkt akcji.

Gdy już zdecydujesz się, jaki obiekt będzie robił za Twoją amunicję, najzwyczajniej kliknij na niego - Baldurs Gate 3: Przedmioty - jak rzucać? - Baldurs Gate 3 - poradnik do gry

Gdy już zdecydujesz się, jaki obiekt będzie robił za Twoją amunicję, najzwyczajniej kliknij na niego. W ten sposób na ekranie pojawi się obszar informujący, jak daleko możesz rzucić. Teraz pozostaje Ci tylko wskazać cel.

To, jak dużym przedmiotem możesz rzucić zależy od siły Twojej postaci - im więcej punktów masz przypisane do tej statystyki, tym większymi obiektami można miotać.