Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Baldurs Gate 3 - poradnik do gry

Baldurs Gate 3 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Baldurs Gate 3: Jak rozbrajać pułapki? Baldurs Gate 3 poradnik, solucja

Wejście w pułapkę w BG3 zawsze przysporzy Wam dużo kłopotów. Nasz poradnik tłumaczy jak rozpoznawać pułapki i jak je dezaktywować oraz jak samemu korzystać z pułapek.

Ostatnia aktualizacja: 31 lipca 2023

Ta strona poradnika do gry Baldurs Gate 3 zawiera informacje jak poprawnie odnajdywać oraz rozbrajać pułapki. Jest to wiedza kluczowa dla utrzymywania twoich bohaterów przy życiu, gdyż załączenie się pułapki może doprowadzić do natychmiastowej śmierci jednego lub nawet kilku bohaterów.

Na pułapki możesz natrafiać przede wszystkim w trakcie eksploracji różnego rodzaju lochów, jaskiń, krypt i innych tego typu lokacji - Baldurs Gate 3: Jak rozbrajać pułapki? - Baldurs Gate 3 - poradnik do gry

Na pułapki możesz natrafiać przede wszystkim w trakcie eksploracji różnego rodzaju lochów, jaskiń, krypt i innych tego typu lokacji. Mogą one bronić dostępu np. do pojemnika z bardzo wartościowym lootem, czy do sekretnej komnaty.

Doprowadzenia do uaktywnienia się pułapki zawsze oznacza poważne kłopoty, gdyż mają one zasięg obszarowy i zadają duże natychmiastowe obrażenia. Najbardziej pesymistyczny scenariusz przewiduje, że cała twoja drużyna straci wszystkie punkty wytrzymałości i zginie jeśli rzuty obronne przed śmiercią zakończą się niepowodzeniem.

1 - Baldurs Gate 3: Jak rozbrajać pułapki? - Baldurs Gate 3 - poradnik do gry
Do rozbrajania pułapek wykorzystywany jest specjalny zestaw narzędzi (Trap Disarm Toolkit) - Baldurs Gate 3: Jak rozbrajać pułapki? - Baldurs Gate 3 - poradnik do gry

Do rozbrajania pułapek wykorzystywany jest specjalny zestaw narzędzi (Trap Disarm Toolkit). Zestawy możesz odnajdywać w świecie gry wraz z innym lootem lub przeglądać w poszukiwaniu ich oferty napotykanych handlarzy. Znajdują się one m.in. w ofercie Arrona z Gaju Druidów (Druid Grove).

Obowiązują tu podobne założenia do korzystania z wytrychów do otwierania zamków:

  1. Pomyślne rozbrojenie pułapki pozwoli ci zachować zestaw narzędzi.
  2. Nieudane rozbrojenie pułapki oznacza utratę zestawu narzędzi.

Skuteczność używania zestawu do rozbrajania pułapek zależy od poziomu umiejętności Zwinne dłonie danego bohatera. Najlepiej jest w miarę możliwości przekazać narzędzia temu z członków drużyny, który posiada Zwinne dłonie jako jedną z umiejętności z biegłością.

Każdą pułapkę musisz najpierw poprawnie zlokalizować - Baldurs Gate 3: Jak rozbrajać pułapki? - Baldurs Gate 3 - poradnik do gry

Każdą pułapkę musisz najpierw poprawnie zlokalizować. Po zbliżeniu się do pułapki automatycznie dochodzi do próby percepcji.

  1. Jeśli test na percepcję zakończy się powodzeniem, to pułapka zostanie poprawnie zidentyfikowana i możesz przejść do jej rozbrajania.
  2. Jeśli próba zakończy się porażką, to spróbuj podejść w to miejsce innym bohaterem. Największe szanse ma ta postać z drużyny, która posiada Percepcję jako jedną z umiejętności z biegłością.
Kliknij prawym przyciskiem na pułapce i wybierz opcję rozbrojenia jej - Disarm - Baldurs Gate 3: Jak rozbrajać pułapki? - Baldurs Gate 3 - poradnik do gry

Kliknij prawym przyciskiem na pułapce i wybierz opcję rozbrojenia jej - Disarm.

Próba rozbrojenia pułapki jest testem umiejętności, który konkretnie dotyczy cechy Zręczność - Baldurs Gate 3: Jak rozbrajać pułapki? - Baldurs Gate 3 - poradnik do gry

Próba rozbrojenia pułapki jest testem umiejętności, który konkretnie dotyczy cechy Zręczność. Jeśli kości wyrzucą odpowiednio wysoką wartość to pułapka zostanie zneutralizowana.

Bardzo wskazane jest zapisywanie stanu gry przed każdą próbą rozbrojenia pułapki. Pozwoli ci to nie tylko zachować zestaw narzędzi, ale też uniknąć przypadkowego załączenia się pułapki, co może doprowadzić do odniesienia poważnych obrażeń lub śmierci bohatera.