Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Baldurs Gate 3 - poradnik do gry

Baldurs Gate 3 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Baldurs Gate 3: Czym są kości karmiczne? Baldurs Gate 3 poradnik, solucja

Grzebiąc w ustawieniach gry możecie natrafić na dość enigmatyczne ustawienie o nazwie Kości Karmiczne. Z tej stronie poradnika dowiecie się czy warto zostawić jest je włączone lub wyłączone.

Ostatnia aktualizacja: 4 sierpnia 2023

Znajdująca się w ustawieniach rozgrywki opcja Kości Karmiczne nie tłumaczy w satysfakcjonujący sposób czym one są i za co odpowiadają. Zdradzamy czym są kości karmiczne, do czego służą i na jakich ustawieniach grać.

Za co odpowiadają Kości Karmiczne?

W skrócie, Kości Karmiczne, to mechanika odpowiadająca za manipulację szczęściem - Baldurs Gate 3: Czym są kości karmiczne? - Baldurs Gate 3 - poradnik do gry

W skrócie, Kości Karmiczne, to mechanika odpowiadająca za manipulację szczęściem. W grze takiej jak Baldur's Gate 3 wiele ataków i testów odbywa się za pomocą rzutu kością, którego nie widzimy na ekranie gry. Istnieje szansa, że kilka rzutów z rzędu będzie bardzo słabych albo bardzo dobrych. Włączenie Kości Karmicznych "wyrównuje" rzuty, co prowadzi do mniejszej ilości negatywnych rzutów.

Włączyć czy wyłączyć Kości Karmiczne?

Wbrew pozorom włączenie Kości Karmicznych niekoniecznie ułatwi wam grę. Zostawienie tej opcji włączonej prowadzi do większej ilości pozytywnych wyników nie tylko dla waszej drużyny, ale też dla wszystkich przeciwników, których z reguły jest więcej od was.

Z drugiej strony, wyłączone Kości Karmiczne mogą doprowadzić do sytuacji, w której kilka rzutów z rzędu nie uda się, co doprowadzi do niefortunnych sytuacji.

Podsumowując - Kości Karmiczne to mechanika balansu systemu losowości w grze. Jeśli chcecie zawierzyć wszystko szczęściu oraz waszym modyfikatorom, wyłączcie Kości Karmiczne.