Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Baldurs Gate 3 - poradnik do gry

Baldurs Gate 3 - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Baldur's Gate 3: Najlepszy build dla Łowcy Baldurs Gate 3 poradnik, solucja

Łowca to klasa, której zdolności nie ograniczają się jedynie do stereotypowego szycia z łuku.Na tej stronie poradnika dowiecie się jak zbudować klasę tropiciela, aby uzyskać najlepsze efekty w walce.

Ostatnia aktualizacja: 20 listopada 2023

Łowca to kolejna dość uniwersalna klasa w grze, która umożliwia walkę w zwarciu, jak i na dystans. W poniższym poradniku dowiecie się, jak zbudować Łowcę walczącego na dystans, na jakich atrybut skupić się najbardziej i jakie atuty wybrać.

Więcej podstawowych informacji na temat klasy i tworzenia postaci znajdziecie na stronie Łowca - poradnik BG3. Polecamy zajrzeć na nią, jeżeli to Wasze pierwsze zetknięcie z klasą lub ogólnie systemem D&D.

Kreator postaci

Najlepszą rasą dla Łowcy jest Leśny elf - Baldurs Gate 3: Najlepszy build dla Łowcy - Baldurs Gate 3 - poradnik do gry

Najlepszą rasą dla Łowcy jest Leśny elf. Dzięki zwiększonej prędkości poruszania się, naturalnej biegłości w Ukrywaniu się, odporności na pewne efekty kontroli tłumu i widzeniu w ciemności, rasa ta pozwala na skuteczną grę interesującą nas klasą.

Alternatywą jeśli chodzi o rasę może być Drow, aczkolwiek jedyną znaczącą przewagą jest lepsze widzenie w ciemności (różnica 12m) oraz zaklęcie Ogień Faerie.

Jeśli chodzi o pochodzenie, to najlepszym wyborem będzie Pogranicznik - biegłość w Sztuce Przetrwania oraz Atletyce będzie zdecydowanie potrzebna.

Progresja klasowa

 1. Na pierwszym poziomie wybieracie ulubionego wroga oraz naturalnego odkrywcę. Obie te umiejętności dodają pewne premie do Waszej klasy. W przypadku tej pierwszej, polecamy wybór Łowcy Nagród, a w przypadku drugiej - Poskramiacza zwierząt.
 2. Poziom drugi to wybór stylu walki - w tym przypadku wybieracie Łucznictwo. Ponadto, otrzymujecie dwa zaklęcia - wybierzcie Znak Łowcy i Leczenie Ran.
 3. Trzeci poziom, to wybór subklasy - ten build opiera się na wyborze Myśliwego. Z dostępnych opcji, wybierzcie Zabójcę Gigantów - ta zdolność pozwoli na zadawanie co turę dodatkowych 1d8 obrażeń.
 4. Czwarty poziom to atut - wskazanym wyborem jest Sharpshooter, który pozwoli za karę -5 do trafienia dodać +10 do zadawanych obrażeń.
 5. Poziom piąty, to przede wszystkim dodatkowy atak i dodatkowe zaklęcia. Z dostępnych zaklęć wybierzcie Spiked Growth i Pass without Trace.
 6. Na poziomie szóstym otrzymujecie kolejny wybór naturalnego odkrywcy i ulubionego wroga. Wybierzcie kolejno Wasteland Wanderera (jeden z dostępnych wariantów) i Ranger Knighta.
 7. Poziom siódmy, to dodatkowe zaklęcia i taktyka obronna. Wybierzcie Multiattack Defence.
 8. Poziom ósmy, to kolejny atut - w tym wypadku wybierzcie zwiększenie atrybutu, docelowo +2 do Zręczności. Poza tym otrzymujecie zdolność Land's Stride, która sprawia, że trudny teren was nie spowalnia.
 9. Dziewiąty poziom, to dodatkowe zaklęcia - możecie wybrać Conjure Barrage i Lightning Arrow.
 10. Dziesiąty poziom, to kolejny wybór naturalnego odkrywcy oraz ulubionego wroga. Na tym etapie pokierujcie się intuicją i wybierzcie, to czego brakuje wam najbardziej.
 11. Jedenasty poziom jest pusty.
 12. Ostatnio poziom to dodatkowy atut - możecie wybrać zwiększenie atrybutu, aby mieć 20 Zręczności.

Umiejętności Ilithida

Nie bójcie się brać każdej z nich - szczególnie skupcie się na Wybiciu Słabych, Repulsorze oraz Czarnej Dziurze. Wzięcie maksymalnej ilości tych umiejętności nie wpływa negatywnie na waszą postać, więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby zagarniać wszystkie pasożyty dla siebie.

Towarzysze, ich umiejętności i zaklęcia

W kontekście towarzyszy, wybierzcie Astariona, Lae'zel oraz Shadowheart bez zmiany ich klas. Lae'zel będzie stanowiła silny frontline, Astarion otworzy każdy zamek i zada odpowiednią ilość obrażeń, gdy będzie trzeba. Shadowheart zaś, będzie w stanie Was uleczyć oraz rozwiązać wiele problemów przy pomocy magii.

Itemizacja oraz inne premie

W akcie I macie kilka intrygujących rzeczy do zdobycia, a poniżej znajdziecie najsilniejsze z nich.

Jako broń, postarajcie się zdobyć Titanstring Bow, który pozwala dodawać modyfikator z Siły do obrażeń. Poza tym, w Kuźni Gryma stwórzcie sobie średni pancerz.

Poza tym, przedmioty takie jak Disintegrating Night Walkers, które zdobędziecie w Podmroku lub Crushers Ring z Obozu Goblinów są przedmiotami zwiększającymi waszą mobilność - Baldurs Gate 3: Najlepszy build dla Łowcy - Baldurs Gate 3 - poradnik do gry

Poza tym, przedmioty takie jak Disintegrating Night Walkers, które zdobędziecie w Podmroku lub Crusher's Ring z Obozu Goblinów są przedmiotami zwiększającymi waszą mobilność.

W akcie III skupcie się na zdobyciu takich przedmiotów jak Gontr Mael, który jest legendarnym łukiem. Zdobycie go po zabiciu Steel Watcher Titana w Steel Watch Foundry. Poza tym, Helm of Balduran jest przedmiotem, który zwiększa waszą wytrwałość i zdolności defensywne. Wreszcie, Bloodthirst jest przedmiotem, który zmniejsza wymaganą liczbę do uzyskania trafienia krytycznego o 1, a otrzymujecie go po zabiciu Orin.

Przedmioty zużywalne

Poniżej znajdziecie listę zużywalnych przedmiotów, które uczynią waszego wojownika jeszcze silniejszym:

1 - Baldurs Gate 3: Najlepszy build dla Łowcy - Baldurs Gate 3 - poradnik do gry
 1. Olej Celności - zapewnia premię +2 do trafienia.
 2. Eliksir Heroizmu - daje 10 tymczasowych HP i zapewnia status "Błogosławiony"
 3. Mikstura Latania - niezwykła mobilność jest czymś, czego zawsze potrzeba.
 4. Eliksir Siły Giganta - idealny jeśli jeszcze nie macie 20 Siły.
 5. Eliksir Czujności - zapewnia premię +5 do Inicjatywy, wykorzystujcie go przed większymi walkami.