Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

Baldurs Gate 3 - poradnik do gry

Baldurs Gate 3 - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Baldurs Gate 3: Czarownik/Warlock - zdolności, patroni Baldurs Gate 3 poradnik, solucja

Poniższa strona poradnika do Baldur's Gate 3 stanowi kompendium wiedzy klasie postaci, jaką jest Warlock. Dowiesz się stąd więcej o jej zdolnościach oraz patronach.

Warlock jest dość specyficzną odmianą maga. Może on rzucać jedynie podstawowe czary, jednak ich czas odnowienia jest krótszy niż w przypadku innych Czarodziejów. Klasa ta nie posiada także specjalizacji. Zamiast tego wybierany jest patron, który nadaje postaci konkretnych umiejętności. Warlockiem w BG3 jest Wyll.

Ta klasa postaci od początku dysponuje cantripem Eldritch Blast oraz zdolnościami nadanymi przez wybranego patrona - Baldurs Gate 3: Czarownik/Warlock - zdolności, patroni - Baldurs Gate 3 - poradnik do gry

Zdolności

Ta klasa postaci od początku dysponuje cantripem Eldritch Blast oraz zdolnościami nadanymi przez wybranego patrona. Na drugim poziomie odblokowywane są natomiast Eldritch Invocation, które pozwalają wzmocnić niektóre umiejętności oraz korzystać z najbardziej podstawowych czarów bez czasu odnowienia.

Patroni

W przypadku tej klasy postaci zamiast specjalizacji wybiera się patrona. Dokonuje się tego na pierwszym poziomie. Wybór jest następujący:

  1. Fiend - patronem zostaje mroczna istota - diabeł lub demon. Na początku przyznawana jest zdolność Dark One's Blessing, generyjąca tymczasowe punkty życia gdy bohater powali wroga;
  2. The Great Old One - w tym przypadku patronem jest pradawne stworzenie. Zdolnością startową jest Awakened Mind, która umożliwia telepatyczne rozmowy z pobliskimi istotami (bez znajomości ich języka).

Dodatkowo po osiągnięciu trzeciego poziomu przyznawana jest nagroda pochodząca od patrona. Każda z nich oferuje różne bonusy.