Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

Baldurs Gate 3 - poradnik do gry

Baldurs Gate 3 - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Baldurs Gate 3: Sekretne przejścia - jak odnajdywać? Baldurs Gate 3 poradnik, solucja

Ta strona poradnika do gry Baldurs Gate 3 podpowiada jak skuteczniej odnajdywać sekretne przejścia i przełączniki. Mogą one pozwalać na korzystanie z alternatywnych ścieżek, czy na docieranie do tajnych komnat z wartościowymi skarbami.

Odnajdywanie wielu sekretów w grze jest wynikiem nie tylko starannej eksploracji otoczenia, ale również zaliczania automatycznych testów umiejętności - Baldurs Gate 3: Sekretne przejścia - jak odnajdywać? - Baldurs Gate 3 - poradnik do gry

Odnajdywanie wielu sekretów w grze jest wynikiem nie tylko starannej eksploracji otoczenia, ale również zaliczania automatycznych testów umiejętności. Najczęstszym z nich jest test percepcji, czyli umiejętności powiązanej z cechą Mądrość. Mogą to też być jednak testy innych umiejętności, takich jak np. przetrwanie czy religia.

Po tym jak dostatecznie zbliżysz się do jakiegoś ukrytego obiektu, gra wyświetli informacje o wykonaniu testu percepcji (lub innej pokrewnej umiejętności). Jeżeli zakończy się on powodzeniem, to odkryty zostanie sekret. Jeśli test został zawalony, to spróbuj dotrzeć w to samo miejsce innym bohaterem, najlepiej takim z lepiej rozwiniętą cechą Mądrość. Postać ta będzie mogła wykonać własny test percepcji i zwiększą się szanse odkrycia sekretnego obiektu / obszaru.

1 - Baldurs Gate 3: Sekretne przejścia - jak odnajdywać? - Baldurs Gate 3 - poradnik do gry
Do odkrywanych dzięki testom umiejętności sekretów zaliczają się przede wszystkim - Baldurs Gate 3: Sekretne przejścia - jak odnajdywać? - Baldurs Gate 3 - poradnik do gry

Do odkrywanych dzięki testom umiejętności sekretów zaliczają się przede wszystkim:

  1. Tajne przejścia (przykład na obrazku 1). Mogą to być np. różnego rodzaju bramy i drzwi. Po odkryciu takiego przejścia od razu stanie się ono dostępne lub konieczne będzie dodatkowe użycie mechanizmu do otwarcia go.
  2. Przełączniki. Mogą one mieć różne zastosowania, np. otwierać przejścia, które są zawsze widoczne.
  3. Pułapki (przykład na obrazku 2). Zlokalizowanie pułapki może ci pozwolić na użycie zestawu do rozbrajania pułapek, bądź też po prostu na jej bezpieczne ominięcie.
  4. Sekretne przedmioty i skrzynie ze skarbami. Praktycznie każde znalezisko ma jakąś wartość lub praktyczne zastosowanie.

Podsumowując - Staraj się dokładnie badać wszystkie nowe lokacje i po odnotowaniu ewentualnego zawalonego testu percepcji (lub innej umiejętności) dotrzeć w to samo miejsce innym członkiem drużyny żeby powtórzyć próbę.