Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

Baldurs Gate 3 - poradnik do gry

Baldurs Gate 3 - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Baldurs Gate 3: Eksploracja - obóz, ukryte przejścia Baldurs Gate 3 poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do Baldur's Gate 3 znajdziesz informacje na temat eksploracji. Dowiesz się z niej więcej o tym jak działa obóz oraz jak można znaleźć ukryte przejścia.

W czasie zabawy trafisz na ogromną mapę, którą możesz swobodnie eksplorować, a Twoimi jedynymi ograniczeniami są przeszkody terenowe. Część z nich możesz ominąć np. wykorzystując skoki, ale nie zawsze jest to możliwe. W przypadku klifów czy wysokich budynków możesz także rozejrzeć się za drabiną.

W niektórych punktach dodatkowo znajdziesz także przejścia do pomniejszych lokacji, takich jak podziemia czy lochy. Często są one ukryte i możesz je zlokalizować za pomocą testów percepcji. Gdy próba zakończy się pomyślnie to wejście zostanie podświetlone, a Ty będziesz mógł z niego skorzystać. Zdarza się również, że do danego miejsca można dostać się na kilka sposobów.

Swoje postępy w odkrywaniu świata znajdziesz na mapie (domyślnie uruchomi się, gdy wciśniesz klawisz m) - Baldurs Gate 3: Eksploracja - obóz, ukryte przejścia - Baldurs Gate 3 - poradnik do gry

Swoje postępy w odkrywaniu świata znajdziesz na mapie (domyślnie uruchomi się, gdy wciśniesz klawisz "m"). Tam możesz zobaczyć co dokładnie udało Cię już zlokalizować i jaką powierzchnię świata udało Ci się odkryć. Z jej poziomu możesz także dokładnie określić, gdzie musisz się udać, by zrealizować dane zadanie.

Sam świat jest dość rozległy, dlatego w produkcji zaimplementowano system szybkiej podróży. Eksplorując mapę odkrywasz kolejne punkty orientacyjne. Do każdego z nich możesz następnie przemieścić się z poziomu mapy krainy.

Z perspektywy mapy świata możesz się także przenieść do obozu - Baldurs Gate 3: Eksploracja - obóz, ukryte przejścia - Baldurs Gate 3 - poradnik do gry

Z perspektywy mapy świata możesz się także przenieść do obozu. Jest to miejsce, w którym możesz na spokojnie porozmawiać z innymi członkami drużyny. W tym miejscu możesz także odpocząć i zregenerować swoje siły.

Czytaj więcej o Obozie na osobnej stronie poradnika!