Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Baldurs Gate 3 - poradnik do gry

Baldurs Gate 3 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

BG3: Kim są własna postać i bohaterowie z historią (Origin Characters)? Baldurs Gate 3 poradnik, solucja

W grze Baldurs Gate 3 możecie stworzyć własną postać lub użyć bohatera Origin Character. Wyjaśniamy jaka jest różnica pomiędzy bohaterami z pochodzeniem oraz w 100% świeżymi postaciami, a także kiedy dokonuje się wyboru rodzaju bohatera.

Ostatnia aktualizacja: 17 lipca 2023

Ważną decyzją w kreatorze gry Baldurs Gate 3 jest stworzenie własnej postaci lub wybranie bohatera Origin Character. Na tej stronie poradnika dowiecie się o głównych różnicach pomiędzy nimi i przede wszystkim o tym co może zmienić wybranie postaci z narzuconym pochodzeniem oraz wyglądem.

Różnice pomiędzy postaciami Origin Characters i bohaterami bez narzuconego pochodzenia

Wśród bohaterów Origin Characters jest też unikalna postać Dark Urge - BG3: Kim są własna postać i bohaterowie z historią (Origin Characters)? - Baldurs Gate 3 - poradnik do gry
  1. Bardzo istotnym elementem kreatora postaci w BG3 jest możliwość ustawienia kim chcecie grać. Wyboru tego dokonuje się w ramach pierwszej zakładki Postać (Origin) kreatora.
  2. Domyślnie proponowanym ustawieniem jest własna postać. Oznacza on stworzenie w 100% nowego bohatera, który stanie się Waszym autorskim dziełem. Dostępne staną się wszystkie opcje kreatora, by umożliwić dopasowanie m.in. płci, szczegółów wyglądu, rasy czy klasy postaci. Jest to wariant dla graczy, którzy chcą mieć jak największą kontrolę nad tym kim zagrają.
  3. Postać Origin Character to dla odmiany gotowy bohater wybierany spośród kilku dostępnych. Ma on narzucone szczegóły wyglądy, jak również takie elementy jak rasa, płeć czy klasa. Postaciami Origin mogą stać się Astarion, Laezel, Gale, Posępne Serce, Wyll, Karlach. To dobry wybór dla graczy, którzy chcą skorzystać z przygotowanej wcześniej postaci. Możecie też mieć większą kontrolę nad dalszym kształtowaniem danego bohatera w kontekście ważnych wyborów.
  4. Wybranie postaci Origin sprawia, że zmieni się jej rola - stanie się ona głównym protagonistą gry kontrolowanym przez gracza. Z oczywistych względów dany bohater nie pojawi się już jako towarzysz w świecie gry. Przykładowo jeśli wybierzecie w kreatorze Lae'zel, to githyanki nie spotkacie oddzielnie na pokładzie statku Nautiloid czy w klatce w akcie 1. Od samego początku będziecie nią grali jako główną postacią.
  5. Nie wszyscy towarzysze z gry dostępni są jako grywalne postacie w kreatorze. Przykładowo Minsc czy Jaheira to osoby, które mogą pojawić się w drużynie dopiero po odnalezieniu ich w świecie gry i pomyślnym zrekrutowaniu. Nie możecie nimi grać od pierwszych minut kampanii.

Wśród bohaterów Origin Characters jest też unikalna postać Dark Urge. Jej specyficzne założenia omówiliśmy na osobnej stronie Kim jest Dark Urge?.