Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

Baldurs Gate 3 - poradnik do gry

Baldurs Gate 3 - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Baldurs Gate 3: Poziom trudności - czy można zmienić? Baldurs Gate 3 poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika odpowiadamy na bardzo ważne pytanie - czy w Baldurs Gate 3 można zmienić poziom trudności. Możesz szukać informacji na ten temat np. jeśli nie jesteś w stanie wygrać jakiejś trudnej walki z przeciwnikami.

Jak zmienić poziom trudności?

Wersja gry Baldurs Gate 3, która zadebiutowała 6 października 2020 roku we wczesnym dostępie (Early Access), nie oferuje opcji zmiany poziomu trudności - Baldurs Gate 3: Poziom trudności - czy można zmienić? - Baldurs Gate 3 - poradnik do gry

Wersja gry Baldur's Gate 3, która zadebiutowała 6 października 2020 roku we wczesnym dostępie (Early Access), nie oferuje opcji zmiany poziomu trudności. Jest on niestety odgónie narzucony. Nie możesz ustawić poziomu trudności w momencie rozpoczynania nowej kampanii, ani w trakcie jej rozgrywania.

Przy próbie załadowania jednego z utworzonych sejwów możesz dowiedzieć się, że narzuconym przez autorów gry poziomem jest klasyczny poziom trudności - Classic.

Opcja zmiany poziomu trudności dodana zostanie w przyszłości wraz z jedną z aktualizacji gry. Autorzy BG3 nie podali niestety żadnej konkretnej daty wprowadzenia tej zmiany.

Jak radzić sobie z trudnymi walkami?

Zbyt wysoki poziom trudności może dać znać o sobie po napotkaniu 1 lub kilku silniejszych przeciwników, których nie jesteś w stanie pokonać - Baldurs Gate 3: Poziom trudności - czy można zmienić? - Baldurs Gate 3 - poradnik do gry

Zbyt wysoki poziom trudności może dać znać o sobie po napotkaniu 1 lub kilku silniejszych przeciwników, których nie jesteś w stanie pokonać. Oto kilka sprawdzonych rozwiązań tego problemu:

  1. Spróbuj rozegrać inaczej quest, by uniknąć stoczenia walki. Nie zawsze jest to możliwe, aczkolwiek w niektórych zadaniach walka jest efektem "złego" poprowadzenia rozmowy lub zawalenia jakiegoś testu umiejętności. Możesz załadować stan sprzed spotkania i spróbować ukończyć je w inny sposób.
  2. Postaraj się już na wczesnym stadium gry przyłączyć do drużyny nowych towarzyszy. Jest to szczególnie istotne tuż po rozegraniu prologu, gdyż po znalezieniu się na plaży będziesz początkowo działał w pojedynkę. Dzięki zrekrutowaniu stojącej przy ruinach kleryczki Posępne Serce łatwiej pokonasz pierwszą grupę Pożeraczy intelektu (walkę tę pokazuje dołączony obrazek - możesz skorzystać np. z ofensywnych zaklęć kleryczki). W kolejnych częściach "startowej" lokacji możesz też natrafić na kolejnych wartościowych towarzyszy. Jak najwcześniej doprowadź do stanu dowodzenia 4-osobową (i w miarę możliwości wszechstronną) drużyną.
  3. Obejrzyj karty z informacjami o napotkanych wrogach - dla przypomnienia możesz tego dokonywać wciskając prawy przycisk myszy po najechaniu na przeciwnika i wybierając z rozwijanego menu opcję oględzin. Możesz się dzięki temu dowiedzieć o słabych stronach danego wroga, np. o jego obniżonej odporności na konkretne rodzaje ataków czy żywiołów.
  4. Podejmij próbę ominięcia silnych przeciwników. Bardziej ryzykownym wariantem jest skorzystanie z opcji skradania się, bo można zostać łatwo wykryty. Lepszym wariantem jest poszukanie alternatywnej ścieżki pozwalającej ominąć siły wroga.
  5. Powróć do trudniejszej walki w dalszej części gry. Także i w tym przypadku należy zaznaczyć, że nie zawsze jest to możliwe. Jeśli jednak mowa jest o przeciwnikach powiązanych z jakąś opcjonalną aktywnością, to tematem ich wyeliminowania możesz zainteresować się dopiero po awansowaniu członków drużyny na wyższe poziomy doświadczenia, oraz wyposażeniu ich w lepsze bronie, zbroje, przedmioty jednorazowego użytku i czary.