Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

Baldurs Gate 3 - poradnik do gry

Baldurs Gate 3 - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Baldurs Gate 3: Zwierzęta - jak rozmawiać? Baldurs Gate 3 poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do gry Baldurs Gate 3 zamieściliśmy dokładnie wyjaśnienia jak rozmawiać ze zwierzętami. Może to mieć na celu np. pozyskanie sekretnej wiedzy, czy nakłonienie zwierzęcia do odstąpienia od chęci zaatakowania drużyny. Dodatkowo podpowiadamy jak zauroczyć zwierzę.

Odblokowanie rozmów ze zwierzętami

Komunikowanie się ze zwierzętami jest możliwe na kilka różnych sposobów - Baldurs Gate 3: Zwierzęta - jak rozmawiać? - Baldurs Gate 3 - poradnik do gry

Komunikowanie się ze zwierzętami jest możliwe na kilka różnych sposobów:

  1. Dzięki skorzystaniu z zaklęcia Rozmawianie ze zwierzętami (Speak with Animals) - To czar 1 poziomu, który w wersji z wczesnego dostępu dostępny jest dla bohaterów z klasy Łowca.
  2. Dzięki skorzystaniu z mikstury rozmowy ze zwierzętami (Potion of Animal Speaking) - Możesz odnajdywać tego typu mikstury w świecie gry (będą m.in. w kryjówce wiedźmy w Herbaciarni) lub przeglądać w ich poszukiwaniu oferty handlarzy.
  3. Dzięki skorzystaniu z mistycznej inwokacji Mowa bestii (Beast Speech) - Jest to umiejętność 2 poziomu dostępna dla postaci z klasy Czarownik. Jej zaletą jest to, że nie traci się miejsca na zaklęcie.

Jak rozmawiać ze zwierzętami?

Po wybraniu zaklęcia, mikstury lub inwokacji musisz kliknąć na napotkanym zwierzęciu - Baldurs Gate 3: Zwierzęta - jak rozmawiać? - Baldurs Gate 3 - poradnik do gry

Po wybraniu zaklęcia, mikstury lub inwokacji musisz kliknąć na napotkanym zwierzęciu. Możesz:

  1. Załączyć krótką reakcję ze strony zwierzęcia.
  2. Załączyć dłuższą rozmowę z danym zwierzęciem.
Zdolność rozmowy ze zwierzętami premiuje eksperymentowanie - Baldurs Gate 3: Zwierzęta - jak rozmawiać? - Baldurs Gate 3 - poradnik do gry

Zdolność rozmowy ze zwierzętami premiuje eksperymentowanie. Generalnie warto starać się "zagadywać" do wszystkich napotykanych zwierząt, zwłaszcza że komunikowanie się ze zwierzętami nie jest jednorazową akcją wymagającą każdorazowego udania się na odpoczynek.

Przykładowe interakcje ze zwierzętami z początkowych lokacji gry to:

  1. Możesz porozmawiać z wiewiórkami siedzącymi wokół Alfiry obok Gaju druidów. Dla przypomnienia Alfira to kobieta, która próbuje skomponować kolejną piosenkę.
  2. Możesz porozmawiać z niedźwiedziem śpiącym przy windzie na terenie Gaju druidów.
  3. Możesz porozmawiać z sowoniedźwiedziem po dotarciu do jego legowiska znajdującego się w lesie na zachód od Gaju druidów. Może to mieć na celu uniknięcie walki z tym silnym potworem.

Zauroczenie - przyjaźń ze zwierzętami

Innym sposobem nawiązania przyjaznych relacji ze zwierzęciem jest skorzystanie z czaru zauroczenia - Baldurs Gate 3: Zwierzęta - jak rozmawiać? - Baldurs Gate 3 - poradnik do gry

Innym sposobem nawiązania przyjaznych relacji ze zwierzęciem jest skorzystanie z czaru zauroczenia. Mowa tu mianowicie o zaklęciu Przyjaźń ze zwierzętami (Animal Friendship). Czar ten w wersji z wczesnego dostępu może odblokować postać z klasy Łowca, przy czym możesz też odnaleźć gotowy zwój nadający się do użycia.

Działanie czaru polega na zauroczeniu zwierzęcia, dzięki czemu nie zaatakuje drużyny. Zaklęcie to ma jednak pewne wymagania i ograncizenia:

  1. Poziom inteligencji zwierzęcia musi wynosić mniej niż 4.
  2. Zaatakowanie lub zranienie zauroczonego zwierzęcia sprawi, że zwróci się przeciwko drużynie.

Jest to mimo wszystko doskonały sposób na unikanie ataków ze strony silnych zwierząt np. po to żeby zbadać okupowane przez nich lokacje czy bezpiecznie obok nich przejść.