Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

Baldurs Gate 3 - poradnik do gry

Baldurs Gate 3 - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Baldurs Gate 3: Rogue/Łotrzyk - zdolności, specjalizacje Baldurs Gate 3 poradnik, solucja

Poniższa strona poradnika do Baldur's Gate 3 stanowi kompendium wiedzy klasie postaci, jaką jest Rogue. Dowiesz się stąd więcej o jej zdolnościach i specjalizacjach.

Rogue to klasa postaci, która wyróżnia się zręcznością, która umożliwia mu sprawne otwieranie zamków i rozbrajanie pułapek. Jeśli chcesz dostać się do zamkniętych pomieszczeń to postać ta jest elementem obowiązkowym w Twojej drużynie. Jej przedstawicielem jest Astarion.

Rogue posiada zdolności, które przydadzą się w czasie eksploracji - Baldurs Gate 3: Rogue/Łotrzyk - zdolności, specjalizacje - Baldurs Gate 3 - poradnik do gry

Zdolności

Rogue posiada zdolności, które przydadzą się w czasie eksploracji. Expertise wzmacnia część umiejętności postaci, takich jak skradanie się czy też otwieranie zamków. Łotrzyki znają język Thieves' Cant odblokowujący nowe opcje dialogowe. Klasa ta ma również swoje zalety w walce - Sneak Attack pozwala zadawać większe obrażenia przeciwnikowi, który nie jest świadomy obecności łotrzyka albo ma odwróconą uwagę.

Na drugim poziomie postaci odblokowywana jest zdolność Cunning Action. Przyznaje dodatkowy punkt akcji, gdy można wykorzystać na ruch, ucieczkę z pola walki lub ukrycie się.

Specjalizacje

Baldur's Gate 3 oferuje dwie różne klasy postaci, które można wybrać po osiągnięciu trzeciego poziomu postaci:

  1. Thief - specjalizacja skupina na kradzieży i ukrywaniu się. Wraz z wyborem tej ścieżki od razu aktywuje się zdolność Fast Hands, która umożliwia wykorzystanie dodatkową akcję z Cunning Action do dokonania kradzieży kieszonkowej oraz Second-Story Work, pozwalającą na szybsze wspinanie się i skoki na większą odległość.;
  2. Arcane Trickster - łotr z ograniczonymi zdolnościami magicznymi. Wraz z wyborem tej specjalizacji z miejsca aktywuje się umiejętność Mage Hand Ledgermain, która pozwala mu wyciągać i chować obiekty w czyimś ekwipunku na odległość. Mage Hand pozwala natomiast na otwieranie zamków za pomocą magii.