Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

Baldurs Gate 3 - poradnik do gry

Baldurs Gate 3 - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Baldurs Gate 3: W poprzednich częściach - streszczenie fabuł Baldurs Gate 3 poradnik, solucja

W poprzednich odcinkach... Czyli co było przed Baldur's Gate 3? Streszczenie fabuł wszystkich wcześniejszych części Baldur's Gate i całej sagi w jednym miejscu.

Na tej stronie poradnika, solucji do Baldurs Gate 3 przeczytasz wprowadzenie do streszczenia zrealizowanej w systemie Dungeons & Dragons i świecie Forgotten Realms serii RPG Baldur's Gate oraz dowiesz się, czy wydarzenie znane jako Czas Kłopotów jest kluczowe dla fabuły.

Zanim sięgniecie po Baldur's Gate 3, warto znać tło fabularne poprzedników nadciągającego RPG - Baldur's Gate i Baldur's Gate 2: Shadows of Amn. W końcu w grach fabularnych liczy się przede wszystkim historia. Ta zaś jest rozbudowana.

Baldur's Gate 3 dzieje się sto lat później niż poprzednicy, to już ustaliliśmy. Możliwe, że Larian wprowadza jakieś odstępstwa od tego, co gracze pamiętają z ostatniej wędrówki po Faerunie jako dziecko Bhaala - za zgodą Wizards of The Coast oraz według wskazówek z ich materiałów. Nie zmienia to jednak faktu, że odniesienia do poprzednich odsłon najprawdopodobniej się tu pojawią. W tym świecie żyją rasy, których przedstawiciele spokojnie osiągają kilkaset lat w dobrym zdrowiu (czasem tylko kończą marnie w paszczy smoka), a wskrzeszenie to tak powszechny zabieg, że nikt nie umiera wiecznie.

Dla całej serii kluczowym wydarzeniem z historii Faerunu jest Czas Kłopotów (Time of Troubles). W tym okresie najwyższy bóg Ao postanowił wygnać resztę panteonu ze swoich domen i uczynić śmiertelnikami. Niektóre bóstwa podczas wędrówki pomiędzy śmiertelnikami zginęły. Pośród ofiar znalazł się Bhaal, Pan Mordu, którego zabił, a potem wygryzł z interesu, Cyric. Patron morderców przewidział przedwczesną emeryturę i spłodził ze śmiertelnymi kobietami legion potomków.

Uwaga! W dalszej części znajdziecie ciężkie spoilery z pierwszego RPG z serii - Baldur's Gate.

W tej części poradnika znajdziecie następujące streszczenia:

  1. Baldur's Gate,
  2. Baldur's Gate Cienie Amn,
  3. Baldur's Gate Tron Bhaala,
  4. Krótkie streszczenie całej serii Baldur's Gate.