Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

Baldurs Gate 3 - poradnik do gry

Baldurs Gate 3 - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Baldurs Gate 3: Drużyna - jak rozdzielić? Baldurs Gate 3 poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do Baldurs Gate 3 znajdziesz informacje o tym rozdzielić swoją drużynę i po co to robić.

Jak podzielić drużynę?

Podzielenie drużyny jest czymś bardzo prostym - wystarczy chwycić za portret danej postaci i odsunąć go od reszty. Wtedy na pasku pojawi się wyraźny odstęp między portretami. Od tego momentu wskazany bohater porusza się niezależnie od reszty grupy.

Oczywiście możesz także podzielić swoją drużynę na dwie grupy - Baldurs Gate 3: Drużyna - jak rozdzielić? - Baldurs Gate 3 - poradnik do gry

Oczywiście możesz także podzielić swoją drużynę na dwie grupy. W takim wypadku musisz do wcześniej oddzielonej postaci, przeciągnąć także kolejnego bohatera. Jeśli chcesz ponownie połączyć drużynę, to wystarczy portret przesunąć ponownie w stronę głównej grupy.

Po co dzielić drużynę?

Dzielenie drużyny ma bardzo strategiczne zastosowanie. Powala bowiem zyskać znaczną przewagę podczas walki. Taką osamotnioną postać możesz wykorzystać do sprowokowania przeciwników. Podczas eksploracji na minimapie możesz zobaczyć grupy przeciwników, co pozwoli Ci odpowiednio zareagować.

Tylko zauważona postać będzie wówczas uczestniczyć w walce - Baldurs Gate 3: Drużyna - jak rozdzielić? - Baldurs Gate 3 - poradnik do gry

Tylko zauważona postać będzie wówczas uczestniczyć w walce. Resztę grupy możesz wówczas wykorzystać do podkradnięcia się do oponentów. W ten sposób masz okazję by dodatkowo osłabić swoich przeciwników, a co za tym idzie zyskać przewagę.

Jeśli dysponujesz łucznikiem, a walka odbywa się na górzystym terenie lub wiosce w wyższymi budynkami, to możesz go także zaprowadzić na jakieś podwyższenie. Dzięki temu będziesz mógł zwiększyć szanse na trafienie swoich oponentów.