Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

Baldurs Gate 3 - poradnik do gry

Baldurs Gate 3 - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Baldurs Gate 3: Mag/Wizard - zdolności, specjalizacje Baldurs Gate 3 poradnik, solucja

Poniższa strona poradnika do Baldur's Gate 3 zawiera informacje o władającej magią klasie postaci, jaką jest Wizard. Dowiesz się stąd więcej o jej zdolnościach i specjalizacjach.

Wizard jest postacią, która nie nadaje się do walki w pierwszej linii. Charakteryzuje się bowiem małą wytrzymałością. Nadrabia on jednak szerokim zakresem magicznych zaklęć pozwalających zadać przeciwnikom duże obrażenia. Dlatego przedstawiciel tej klasy świetnie spełnia się w roli wsparcia. W grze gotowym bohaterem jest Gale.

Wizard może wyuczyć się szeregu różnych zdolności - Baldurs Gate 3: Mag/Wizard - zdolności, specjalizacje - Baldurs Gate 3 - poradnik do gry

Zdolności

Wizard może wyuczyć się szeregu różnych zdolności. To, jaki typ magii będzie on rozwijał zależy w dużej mierze od obranej specjalizacji. Na pierwszym poziomie posiada on zdolność Arcane Recovery, umożliwiającą odzyskanie części mocy magicznej.

Specjalizacje

Po osiągnięciu drogiego poziomu postaci odblokowane zostaje Arcane Tradition, które umożliwia wybranie konkretnej specjalizacji. We wczesnym dostępie do wyboru będą dwie ścieżki:

  1. Evocation - specjalizacja skupiona się magii ofensywnej. Wybór tej specjalizacji pozwala na tworzenie bezpiecznych przestrzeni w obszarze działania czaru, dzięki czemu nie towarzysze nie zostaną ranieni;
  2. Abjuration - specjalizacja skupiona magii ochronnej. Przu rzucaniu zaklęć z tej kategorii można równocześnie stworzyć Arcane Ward, czyli tarczę pochłaniającą obrażenia od ataków.