Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

Baldurs Gate 3 - poradnik do gry

Baldurs Gate 3 - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Saga Baldur's Gate - Krótkie streszczenie całej serii Baldurs Gate 3 poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika, solucji do Baldurs Gate 3 przeczytasz mini-streszczenie zrealizowanej w systemie Dungeons & Dragons i świecie Forgotten Realms serii RPG Baldur's Gate - części pierwszej, dodatku Siege of Dragonspear, Baldur's Gate 2 Shadows of Amn oraz zamykającego sagę rozszerzenia Baldur's Gate 2 Throne of Bhaal.

Baldur's Gate

Zaczynacie jako przybrane dziecko Goriona, mędrca z Candlekeep. Po zamachach na wasze życie, wyruszacie w drogę, jednak ojczym zostaje zabity przez tajemniczego napastnika. Dołącza do was przyjaciółka Imoen, kilkoro innych towarzyszy i razem ruszacie rozwikłać problemy nękające Wybrzeże Mieczy, m. in kryzys żelaza i plagę bandytów.

Okazuje się, że intryga jest w jakiś sposób powiązana z wami, za całą sprawą stoi Sarevok, wasz przyrodni brat. Łączy was ojciec - Bhaal. Okazuje się, że jesteście potomkami Pana Mordu, zabitego w trakcie Czasu Kłopotów. Okazuje się, że Sarevok chciał przejąć schedę po tacie. Powstrzymaliście go i zostaliście bohaterami Baldur's Gate.

Baldur's Gate Siege of Dragonspear

Region ogarnia powstanie wzniecione przez Caelar Argent. Po zamachu na nasze życie dołączamy do sił Wrót Baldura z zamiarem powstrzymania rewolucjonistki. Całej wyprawie przygląda się tajemniczy czarodziej. Kolejne odkrycia naprowadzają was na trop ciemnych sił maczających palce w sprawie.

Okazuje się, że Caelar chciała rzucić wyzwanie demonowi Belhifetowi, który więzi jej bliskiego. Rozwiązujecie problem, np. poprzez wykończenie demona i oswobodzenie nieszczęśnika. Gdy opijacie zwycięstwo, ginie towarzysząca wam córka jednego z diuków Wrót Baldura. Na waszych oczach. Winę zrzucono na was. Zostajecie aresztowani, postawieni w stan oskarżenia, a przy próbie ucieczki - porwani przez tajemniczą siłę.

Baldur's Gate 2 Cienie Amn

Budzicie się w celi w nieznanym lochu. Torturtuje was mag, którego później poznacie jako Irenicusa. Ktoś atakuje siedzibę czarownika, z celi uwalnia was Imoen. Wyciągacie też swoich towarzyszy Minsca i Jaheirę. Uciekacie z lochu, po drodze dowiadujecie się, że mąż Jaheiry jest martwy, dołącza do was też złodziej Yoshimo. Wydostajecie się i widzicie, jak wasz oprawca - Irenicus - walczy z bandytami i czarodziejami. W walkę włącza się Imoen. Razem zostają aresztowani. By ją uwolnić zbieracie 20000 sztuk złota dla Złodziei Cienia, walczycie z wampirami, które próbują wygryźć Złodziei, a potem płyniecie do Czarowięzów, by uwolnić przyjaciółkę i dokopać Irenicusowi.

Ta pierwsza część planu się udaje, ale Irenicus wraz z Bodhi uciekają, a Yoshimo was zdradza. Podążacie do za Irenicusem do Podmroku i macie ku temu dobry pomysł. Ukradł wasze (także Imoen) boskie dusze. Incognito przedzieracie się przez Podmrok, siejecie zamęt wśród mrocznych elfów, które chcą zaatakować kuzynów żyjących na powierzchni.

Wydostajecie się na zewnątrz, zabijacie Bodhi, Imoen odzyskuje duszę. Ścigacie Irenicusa aż do Suldanesselar, miasta elfów, w którym czarownik chce wyssać moc z Drzewa Życia. Pokonujecie wroga, ale ostatkiem ściąga was do piekła. Tam staczacie z nim ostateczny pojedynek i pokonujecie drania. Odzyskujecie też duszę, a wraz z nią - dziedzictwo Bhaala. I tu zaczynają się problemy...

Baldur's Gate 2 Tron Bhaala

Dla dzieci Bhaala nadeszły czasy ostateczne. Wypełnia się przepowiednia mędrca Alaundo. Twoje rodzeństwo albo rzuca do boju wielkie armie, albo jest ścigane przez rozgniewanych ludzi. Piątka najpotężniejszych potomkó Pana Mordu zaczęła na was polować, więc udajecie się do oblężonego Saradush, gdzie poznajecie Melissanę, kobietę pragnącą pomóc takim jak wy. Dołącza do was powracający zza grobu Sarevok.

Tajemnicza Solar w zakątku piekła przeznaczonym specjalnie dla was poddaje was próbom mającym przygotować do ostatecznej konfrontacji. Gdy pokonujecie Balthazara, ostatniego z Piątki, okazuje się, że za całą wojną stała Melissana - właściwie Amelissana, która tak naprawdę była kapłanką Bhaala. Postanowiła zdradzić swego pana i przejąć moc. Powstrzymujecie ją pod Tronem Bhaala. I przejmujecie interes po ojcu albo zrzekacie się go ostatecznie. Decyzja należy do was. To wasze przeznaczenie.