Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

Baldurs Gate 3 - poradnik do gry

Baldurs Gate 3 - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Baldurs Gate 3: Otwieranie zamków Baldurs Gate 3 poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do gry Baldurs Gate 3 informujemy jak otwierać zamki w celu odblokowywania przejść i uzyskiwania dostępu do zawartości zamkniętych pojemników. Dowiesz się też jak unikać utraty narzędzi złodzieja.

W trakcie przechodzenia gry możesz natrafiać m - Baldurs Gate 3: Otwieranie zamków - Baldurs Gate 3 - poradnik do gry

W trakcie przechodzenia gry możesz natrafiać m.in. na zamknięte drzwi oraz skrzynie. Zamknięte drzwi mogą blokować dostęp do znajdujących się za nimi lokacji, a zamknięte skrzynie uniemożliwać łatwe wyjęcie składowanych w nich skarbów. Za każdym razem możesz zachować się na dwa sposoby:

  1. Poszukać klucza pasującego do danego zamka.
  2. Skorzystać z narzędzi złodzieja (Thieves' Tools) żeby podjąć próbę rozbrojenia zamka.
1 - Baldurs Gate 3: Otwieranie zamków - Baldurs Gate 3 - poradnik do gry
2 - Baldurs Gate 3: Otwieranie zamków - Baldurs Gate 3 - poradnik do gry

 

Narzędzia złodzieja możesz odnajdywać wraz z innym lootem dzięki eksploracji świata gry, bądź też kupować od handlarzy. Znajdują się one m.in. w ofercie Mattisa i Arrona z Gaju Druidów (Druid Grove). U Mattisa powinieneś być w stanie taniej zakupić wytrychy.

Skuteczność narzędzi złodzieja zależy od poziomu umiejętności Zwinne dłonie wybranego bohatera - Baldurs Gate 3: Otwieranie zamków - Baldurs Gate 3 - poradnik do gry

Skuteczność narzędzi złodzieja zależy od poziomu umiejętności Zwinne dłonie wybranego bohatera. Najlepiej jest w rezultacie przekazać narzędzia temu z członków drużyny, który posiada Zwinne dłonie jako jedną z umiejętności z biegłością. Wspomnianą biegłością powinien dysponować np. łotrzyk Astarion, którego możesz przyłączyć do drużyny w obszarze badanym tuż po ukończeniu prologu gry.

Przekazanie narzędzi postaci, która dobrze radzi sobie z otwieraniem zamków, jest bardzo istotne, gdyż nieudana próba otwarcia zamka oznacza utratę narzędzi złodzieja. W przypadku pomyślnej próby nie są one natomiast zużywane i możesz ich ponownie używać w przyszłości.

W celu przygotowania narzędzi złodzieja do użycia najlepiej jest odnaleźć je w inwentarzu i wybrać opcję dodania ich do paska szybkiego wyboru dla danego bohatera - Add to Hotbar - Baldurs Gate 3: Otwieranie zamków - Baldurs Gate 3 - poradnik do gry

W celu przygotowania narzędzi złodzieja do użycia najlepiej jest odnaleźć je w inwentarzu i wybrać opcję dodania ich do paska szybkiego wyboru dla danego bohatera - Add to Hotbar.

Jako że szanse rozbrojenia danego zamka są uzależnione od szczęścia zdecydowanie polecamy za każdym razem utworzyć szybki zapis stanu gry przed użyciem narzędzi złodzieja - Baldurs Gate 3: Otwieranie zamków - Baldurs Gate 3 - poradnik do gry

Jako że szanse rozbrojenia danego zamka są uzależnione od szczęścia zdecydowanie polecamy za każdym razem utworzyć szybki zapis stanu gry przed użyciem narzędzi złodzieja. Jeśli zawalisz próbę otwarcia zamka i stracisz narzędzia, to możesz wczytać wcześniejszego sejwa i spróbować ponownie. Nie będziesz musiał dzięki temu rezygnować z otwarcia przejścia czy splądrowania skrzyni, ani rozglądać się za kolejnymi narzędziami.