Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

Baldurs Gate 3 - poradnik do gry

Baldurs Gate 3 - poradnik do gry

SPIS TREŚCI
Baldurs Gate 3 - M1 - Nautiloid
Baldurs Gate 3 - M1 - Nautiloid
Miejsce rozpoczęcia gry. W pomieszczeniu tym rozpoczyna się eksplorację latającego statku Nautiloid. Możesz zbadać wylęgarnię (test umiejętności). W okolicy są też pierwsze skrzynie z drobnym lootem. Przy wyjściu z sali jest pierwszy Punkt Przywracania (darmowe leczenie).
Winda. Pozwala ona dotrzeć na górny poziom pomieszczenia gdzie przebywa Myrnath (żółte 1 na mapie).
Pożeracz intelektu - My. W miejscu tym przeprowadzano operację na Myrnathu. Możesz zbadać gadający mózg i następnie spróbować go uwolnić (kilka różnych testów umiejętność). Pożeracz intelektu może dołączyć jako tymczasowy członek drużyny. Alternatywnie możesz pozostawić pożeracza w mózgu lub pokonać go w walce.
Dziura w statku. Trzeba tu zaliczyć samouczek z opcji korzystania z bonusowej akcji Skok. Pozwoli ci to ominąć uszkodzony fragment.
Lae'zel. Wojowniczka automatycznie pojawi się i dołączy do drużyny po dotarciu w to miejsce.
Impy. W lokacji tej musisz pokonać pierwszą grupę 3 impów. Walka będzie prostsza jeśli przyłączyłeś tymczasowo do drużyny Pożeracza intelektu (żółte 1 na mapie). Przy zwłokach znajdziesz przedmioty do rzucania, mikstury i inny loot. Obok schodów jest kolejny Punkt Przywracania.
Pobojowisko. Możesz tu odnaleźć wiele ciał do przeszukania oraz ranne / umierające postacie. Unikaj kontaktu z ogniem. Na górnym poziomie możesz stoczyć opcjonalne walki z impami i osobami pod kontrolą łupieżców umysłów.
Północna ścieżka. Prowadzi ona w stronę mostka kapitańskiego.
Terminal z 3 przyciskami. Lewy przycisk nie ma żadnego zastosowania. Środkowy przycisk wypuszcza osoby pod kontrolą łupieżców umysłów - trzeba je pokonać w walce. Prawy przycisk zabija osoby z kapsuł bez walki. W jednym z podów jest kleryczka Posępne Serce - możesz zaliczyć test umiejętności, ale przyłączysz ją dopiero w pierwszym akcie gry. W pomieszczeniu jest Punkt Przywracania.
Wymyślna skrzynia. Jest ona zamknięta - potrzebujesz klucza ze wschodniej sali (zielone 2 na mapie). W skrzyni są onyks i złoto.
Kobieta w kapsule. W pobliżu terminal i użycie go przemieni kobietę w łupieżcę umysłów.
Zwłoki kleryka. Znajdziesz przy nich wymyślny klucz do otwarcia skrzyni z poprzedniej sali (zielone 1 na mapie).
Punkt Przywracania. Oprócz wyleczenia się możesz skorzystać z przejścia na mostek kapitański.
Dowódca Zhalk. Najlepiej pozwolić na to żeby walczył z przyjaźnie nastawionym łupieżcą umysłów i skupić się na dotarciu do transpondera mostka kapitańskiego (niebieskie 9 na mapie). Na mostku przebywają też impy i później pojawią się kolejne.
Transponder. Trzeba do niego dotrzeć po wkroczeniu na mostek kapitański i odnowić połączenia. Załączy to cut-scenkę kończącą prolog.
Powiększ mapę

Baldurs Gate 3: Ucieczka z Piekła - solucja, opis przejścia, mapa Baldurs Gate 3 poradnik, solucja

Legenda Baldurs Gate 3 - M1 - Nautiloid

Ważne lokacje na mapie

Silni wrogowie i pułapki

Unikalne przejścia i skarby

Nowi potencjalni członkowie drużyny

Na tej stronie poradnika do Bladurs Gate 3 znajdziesz opis przejścia misji Ucieczka z Piekła. Solucja ta pomoże Ci pomyślnie zakończyć prolog do gry.

Cele misji

  1. Znajdź drogę ucieczki z nautiloidu;
  2. dotrzyj na mostek;
  3. połącz nerwy przekaźnika.

Opis przejścia

Zadanie to aktywuje się automatycznie na samym początku rozgrywki. Znajdujesz się na statku nautiloidów i jesteś jednym z ocalałych z ataku Łupieżców umysłu na Wrota Baldura.

Gdy tylko rozpoczniesz przygodę (M1;1), skieruj się jedynym dostępnym przejściem do kolejnego pomieszczenia, z którego możesz wydostać się na zewnętrzną cześć statku. Zanim jednak to zrobisz warto jednak zwrócić uwagę na Myrnatha (M1;1) znajdującego się na podwyższeniu. Możesz do niego dotrzeć za pomocą windy (M1;2), którą uruchomisz za pomocą mechanizmu pokazanego na poniższym obrazku.

Wejdź w interakcję z mężczyzną - Baldurs Gate 3: Ucieczka z Piekła - solucja, opis przejścia, mapa - Baldurs Gate 3 - poradnik do gry

Wejdź w interakcję z mężczyzną. Jeśli wykonasz pomyślnie test umiejętności siły, zręczności lub medycyny (jeśli wcześniej pomyślnie zakończył się rzut śledztwa), to usuniesz mózg. Jeśli Ci się to uda to okaże się, że to Pożeracz intelektu - My. Jeśli się zgodzisz to będzie on Ci towarzyszył w dalszej drodze.

Następnie skieruj się na zewnątrz statku. Aby przedostać się dalej musisz przeskoczyć nad dziurą w pokładzie (M1;3). Idąc dalej natrafisz na Lae'zel (M1;2). Po krótkiej rozmowie, połączycie swoje siły, by zwiększyć swoje szanse na dotarcie do transpondera i ucieczkę.

Chwilę po tym czeka Cię pierwsza walka w grze (M1;1) - Baldurs Gate 3: Ucieczka z Piekła - solucja, opis przejścia, mapa - Baldurs Gate 3 - poradnik do gry

Chwilę po tym czeka Cię pierwsza walka w grze (M1;1). Twoimi przeciwnikami będą 3 impy. Poruszają się one szybko i potrafią zadawać obrażenia dystansowe. Są także odporne na ogień, więc jeśli grasz magiem to lepiej zadawać obrażenia od zimna.

Po walce kieruj się w kierunku schodów. W ten sposób ponownie wyjdziesz na zewnątrz (M1;4). Właściwa droga znajduje się na prawo od nich. Znajdziesz tam kolejny korytarz (M1;5), który zablokowany jest błoną śluzową. Aby ją rozbić wystarczy ją zaatakować.

Ścieżka ta doprowadzi Cię do sali z kapsułami i panel z trzema mózgami (M1;6). Jeśli nie chcesz walczyć to nie dotykaj mózgu znajdującego się na środku konsoli. Uwolni ona przetrzymywanych, którzy są do Ciebie negatywnie nastawieni.

W jednym z podów znajdujących się w tym pomieszczeniu znajduje się też Posępne Serce. Niestety na tym etapie możesz jedynie podjąć próbę jej uwolnienia. Nie przyniesie ona jednak żadnych rezultatów.

Jeśli obijesz w korytarz znajdujące się na prawo od wejścia, którym wszedłeś do pomieszczenia znajdziesz się na prostej ścieżce do transpondera. Dobrze jest skorzystać wcześniej z Punktu przywracania (M1;8) regenerującego zdrowie drużyny.

Gdy wejdziesz do sali z przekaźnikiem trafisz na Dowódcę Zhalka (M1;2) walczącego z Łupieżcą umysłów (będą skupienie na walce między sobą, więc możesz zostawić ich w spokoju) oraz grupę impów. Gra nie wymusza na Tobie ich pokonania (jeśli jednak chcesz zdobyć dodatkowe punkty doświadczenia to możesz to zrobić) wystarczy, że przedrzesz się do transpondera i go aktywujesz.

1 - Baldurs Gate 3: Ucieczka z Piekła - solucja, opis przejścia, mapa - Baldurs Gate 3 - poradnik do gry