Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

Baldurs Gate 3 - poradnik do gry

Baldurs Gate 3 - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Baldurs Gate 3: Wszystkie dostępne rasy - lista Baldurs Gate 3 poradnik, solucja

W tym rozdziale poradnika wymieniamy wszystkie rasy dostępne w grze Baldurs Gate 3 oraz staramy się odpowiedzieć na pytanie jaka rasa jest najlepsza.

Każda rasa dostępna w grze Baldurs Gate 3 różni się między sobą pod względem wyglądu, a także posiada pewne cechy charakterystyczne, jak bonusy do poszczególnych cech, umiejętności pasywne, akcje, a także określone biegłości. Dzięki tak dużej różnorodności Gracze mogą jeszcze lepiej dopasować bohaterów do własnego stylu gry.

Lista ras dostępnych w Baldurs Gate 3

  1. Elf;
  2. Półelf (Half-Elf);
  3. Niziołek (Halfling);
  4. Drow;
  5. Krasnolud (Dwarf);
  6. Githyanki;
  7. Diabelstwo (Tiefling);
  8. Człowiek (Human).

Najlepsza rasa

W grze Baldurs Gate 3 nie ma najlepszej rasy, ale niektóre z nich mogą lepiej spisywać się w przypadku określonego stylu gry lub będą lepiej pasować do wybranej klasy postaci. Przykładowo, Elfy będą świetnie w roli Łowcy i Łotrzyka, a Krasnoludy najlepiej spiszą się w roli Wojownika. Jeżeli bardziej zależy Ci na odgrywaniu konkretnej roli w grze Baldurs Gate 3 niż na bonusach zapewnianych przez poszczególne rasy możesz oczywiście dowolnie mieszać rasy i klasy bohaterów.

Podrasy - czy występują?

Niektóre rasy dostępne w grze Baldurs Gate 3 dzielą się na określone podrasy, które różnią się pod względem tła historycznego, wyglądu, a także cech i dodatkowych właściwości. To jaką rasę i/lub podrasę wybierzesz dla swojego bohatera może mieć wpływ na jego relację z innymi postaciami, które napotkasz w trakcie rozgrywki.