Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

Baldurs Gate 3 - poradnik do gry

Baldurs Gate 3 - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Baldurs Gate 3: Ranger/Łowca - najlepsze rasy Baldurs Gate 3 poradnik, solucja

Z tego rozdziału poradnika dowiesz się jakie rasy dostępne w grze Baldurs Gate 3 najlepiej pasują do klasy Łowcy.

Decydując się na grę Łowcą w grze Baldur's Gate 3 na pewno powinieneś zwrócić uwagę na rasy, które posiadają bonus do odpowiednich atrybutów, jak Dexterity (Zręczność), Wisdom (Mądrość) oraz Contitution (Kondycja). Nie bez znaczenia będą także dodatkowe umiejętności oferowane przez poszczególne rasy, które mogą dodatkowo wzbogacić styl gry Twojego bohatera.

Elf

Elfy to na pewno odpowiednia rasa dla klasy Łowcy i zapewne pierwsza, która może wpaść Ci do głowy w trakcie kreacji tej postaci.

  1. Premia rasowa: +2 do Zręczności (Dexterity);
  2. Wyostrzone Zmysły (Keen Senses): bohater otrzymuje biegłość w umiejętności Percepcji (Perception);
  3. Fey Ancestry: bohater będzie mieć przewagę w trakcie rzutów obronnych przeciwko urokom, a magia nie może go uśpić;
  4. Widzenie w ciemności (Darkvision): bohater może widzieć w ciemności w promieniu 12 metrów.

W zależności od wybranej podrasy możesz jeszcze lepiej ukształtować swojego Ranger'a.

  1. Podrasa Elf Wysoki (High-Elf): możesz przebyć 9 metrów na turę, +1 do Inteligencji (Intelligence);
  2. Podrasa Elf Leśny (Wood-Elf): podstawowa prędkość chodzenia 10.5 metra, biegłość w umiejętności Krycie się w cieniu (Stealth), +1 do Mądrości (Wisdom).
Niziołek to kolejny dobry wybór jeśli chcesz grać klasą Łowcy w grze Baldurs Gate 3, szczególnie z podrasą Niziołek Lekkostopy (Lightfoot Halfling) - Baldurs Gate 3: Ranger/Łowca - najlepsze rasy - Baldurs Gate 3 - poradnik do gry

Halfling (Niziołek)

Niziołek to kolejny dobry wybór jeśli chcesz grać klasą Łowcy w grze Baldur's Gate 3, szczególnie z podrasą Niziołek Lekkostopy (Lightfoot Halfling).

  1. Premia rasowa: +2 do Zręczności (Dexterity);
  2. Szczęście (Lucky): kiedy wyrzucisz 1 dla ataku, testu umiejętności lub rzutu obronnego będziesz mógł rzucić kością jeszcze raz lecz będziesz musiał użyć drugiego wyniku;
  3. Niziołek Szybkonogi (Lightfoot Halfling): zdolność Niezauważalny (Naturally Stealthy) zapewnia Twojego bohaterowi biegłość w ukrywaniu się dzięki czemu masz przewagę w momencie sprawdzania ukrycia (Stealthy Checks), +1 do Charyzmy (Charisma).
Ludzie to chyba najbardziej wszechstronna rasa dostępna w grze Baldurs Gate 3 więc dobrze sprawdzi się w roli Łowcy - Baldurs Gate 3: Ranger/Łowca - najlepsze rasy - Baldurs Gate 3 - poradnik do gry

Human (Człowiek)

Ludzie to chyba najbardziej wszechstronna rasa dostępna w grze Baldurs Gate 3 więc dobrze sprawdzi się w roli Łowcy. Jako człowiek Twój bohater otrzyma premię +1 punkt do każdej z dostępnych w grze cech.