Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

Baldurs Gate 3 - poradnik do gry

Baldurs Gate 3 - poradnik do gry

SPIS TREŚCI
Baldurs Gate 3 - M6 - Obóz goblinów
Baldurs Gate 3 - M6 - Obóz goblinów
Most do obozu goblinów. To główna droga prowadząca do tej lokacji. Do obozu dotrzesz od strony wioski.
Powalone drzewo nad przepaścią. To alternatywna ścieżka dotarcia do obozu goblinów (od strony lasu). Nie wchodź na drzewko kilkoma bohaterami jednocześnie, bo załamie się i zalicz potężny upadek.
Strażnicy obozu. To ważne spotkanie. Jeśli zaliczysz jeden z testów umiejętności lub użyjesz mocy illithid, to zostaniesz wpuszczony do obozu i będziesz mógł go swobodnie badać. W przeciwnym razie może rozpocząć się bitwa z goblinami. Innym sposobem na dostanie się do obozu goblinów jest uratowanie goblinki Sazzy z więzienia Gaju Druidów (mapa M3).
Miejsca do wspinaczki oraz zejścia. Zakradnij się tu jeśli nie chcesz / nie możesz skorzystać z głównego wejścia do obozu goblinów (niebieskie 3 na mapie). Możesz wspiąć się po skałach lub zejść po korzeniach. Uważaj na goblina-zwiadowcę, który może wykryć i zatrzymać drużynę.
Pułapki. W okolicy tej rozmieszczono pajęcze sieci oraz wybuchowe miny. Najlepiej omijać miny przy zachowaniu bezpiecznej odległości.
Boczne wejście do obozu goblinów. Trzeba przeskoczyć każdym z bohaterów nad małą przepaścią. Najlepiej wybrać to wejście jeśli zakradłeś się do obozu od strony powalonego drzewa (niebieskie 2 na mapie) oraz jeśli nie możesz skorzystać z głównego wejścia (niebieskie 3 na mapie).
Wyjście - mapa świata. Po kliknięciu na dużej skale gra przeniesie cię do okna mapy świata. Podróżowanie po świecie gry nie jest możliwe w wersji z wczesnego dostępu.
Volo. Jest on więziony przez gobliny i zmuszany do zabawiania ich. Po zaliczonym spotkaniu z Volo otrzymasz quest uratowania go z rąk goblinów. Volo wyląduje w więzieniu w Zniszczonym sanktuarium (mapa M8, niebieskie 12).
Grat. Goblin jest handlarzem - sprzedaje mikstury, różne odmiany broni białej oraz pochodnie.
Ciężkie dębowe drzwi. Prowadzą one do dolnego poziomu lokacji Zniszczone sanktuarium (mapa M8, niebieskie 1).
Popękana ściana. Trzeba ją najpierw odkryć dzięki zaliczeniu testu umiejętności. Ścianę można uszkadzać polegając np. na zaklęciach ofensywnych. Jej zburzenie odblokuje przejście do górnego poziomu lokacji Zniszczone sanktuarium (mapa M8, niebieskie 9).
Śpiące gobliny. Wykonywanie głośnych czynności w pobliżu nich może je obudzić. Możesz zaliczyć test umiejętności, użyć mocy illithid lub zaatakować je (także zanim się obudzą).
Mikstury. Znajdziesz tu kilka wartościowych mikstur, które nie są niczyją własnością.
Pułapka. Jest ona pod mostem, obok szkieletu.
Zamknięta skrzynia. Ma ono wysoki poziom zamka. W skrzyni znajdziesz malachit. Przy szkielecie znajdziesz magiczny zwój. Przy ścieżce nad skrzynią jest plecak - zawiera m.in. miksturę zdrowia, narzędzia złodzieja i zestawy do rozbrajania pułapek.
Pradawny krąg run - Obóz goblinów. Możesz przenosić się do tego kręgu run dzięki opcji szybkiej podróży.
Crusher. Pijany goblin zażąda pocałowania jego stopy - możesz zgodzić się, odmówić i przystąpić do walk, zmusić goblina do pocałowania stopy bohatera lub wykorzystać okazję do kradzieży pierścienia na palcu goblina.
Skrzynia za wodospadem. Do wodospadu prowadzi dolna ścieżka. Przejdź lub przeskocz przez wodospad. W skrzyni są m.in. wielki topór +1, onyks i pergamin.
Śpiące gobliny. Wykonywanie głośnych czynności w pobliżu nich może je obudzić. Możesz zaliczyć test umiejętności, użyć mocy illithid lub zaatakować je (także zanim się obudzą).
Powiększ mapę

Baldurs Gate 3: Goblinia kapłanka - solucja, opis przejścia, mapa Baldurs Gate 3 poradnik, solucja

Legenda Baldurs Gate 3 - M6 - Obóz goblinów

Ważne lokacje na mapie

Silni wrogowie i pułapki

Unikalne przejścia i skarby

Nowi potencjalni członkowie drużyny

Na tej stronie poradnika do Baldurs Gate 3 znajdziesz opis przejścia misji Goblinia kapłanka. Solucja ta pomoże Ci pomyślnie ukończyć zadanie.

Cele misji

  1. Idź za kapłanką Kiszką;
  2. wypij miksturę kapłanki.

Opis przejścia

Gdy dostaniesz się do obozu goblinów możesz bez problemu skierować się do zniszczonego sanktuarium (M6;9). Jeśli skorzystasz z mocy pasożyta, to wejdziesz tam bez walki. W środku napotkasz Kapłankę Kiszkę. W czasie rozmowy zaproponuje Ci ona usunięcie pasożyta. Jeśli się zgodzisz, każe Ci ona iść za sobą to innego pomieszczenia.

Nie zgodzi się ona jednak na przeprowadzenie rytuału, gdy postać nie jest z nią sam na sam - Baldurs Gate 3: Goblinia kapłanka - solucja, opis przejścia, mapa - Baldurs Gate 3 - poradnik do gry

Nie zgodzi się ona jednak na przeprowadzenie rytuału, gdy postać nie jest z nią sam na sam. Musisz więc odłączyć wybraną postać od reszty, wyprowadzić grupę z pokoju i dopiero zacząć rozmowę.

Jeśli postąpiłeś zgodnie z instrukcjami kapłanki, to zostaniesz uwięziony, a robak nadal będzie tkwił w Twojej głowie. Musisz pomyślnie zaliczyć test umiejętności, aby się uwolnić. Sprowokuje to walkę, w której będziesz musiał stawić czoła dużej grupie przeciwników. W pierwszej kolejności zabij kapłankę, następnie rozstaw drużynę na szczycie schodów, by zyskać przewagę wysokości.

1 - Baldurs Gate 3: Goblinia kapłanka - solucja, opis przejścia, mapa - Baldurs Gate 3 - poradnik do gry