Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

Baldurs Gate 3 - poradnik do gry

Baldurs Gate 3 - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Baldurs Gate 3: Lokacje questowe - jak odnajdywać? Baldurs Gate 3 poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do gry Baldurs Gate 3 znajdziesz podpowiedzi jak odnajdywać lokacje questowe, tzn. miejsca powiązane z wykonywanymi zadaniami. Istnieją dwa główne sposoby na ustalenie kolejnego celu podróży.

Wszystkie odblokowane przez ciebie questy przechowywane są w dzienniku bohatera - Baldurs Gate 3: Lokacje questowe - jak odnajdywać? - Baldurs Gate 3 - poradnik do gry

Wszystkie odblokowane przez ciebie questy przechowywane są w dzienniku bohatera. W kwestii odnajdywania powiązanych z questami lokacji można podzielić je na dwie zasadnicze grupy.

Pierwsza grupa wpisów w dzienniku to takie, które zawierają wyłącznie tekst. Nie nakierują cię one bezpośrednio na miejsce lub miejsca pozwalające awansować w queście, ale nie oznacza to, że tego typu wpisy są bezużyteczne. Powinieneś je zawsze czytać, gdyż ich tresć może zawierać tekstowe podpowiedzi kogo należy odwiedzić lub jakie miejsce należy odnaleźć.

Druga grupa wpisów w dzienniku to takie, które dodatkowo oznaczono małą, białą ikoną kompasu. Są to zadania, w których znane ci jest położenie miejsca nadającego się do odwiedzenia. W tym przypadku oprócz zapoznania się z częścią tekstową możesz po zaznaczeniu wpisu kliknąć na przycisku Pokaż na mapie (Show on Map). Pozwoli ci to zlokalizować miejsce powiązane z danym questem lub wybraną jego częścią (niektóre duże zadania mają kilka podpunktów).

Opisany mechanizm działa w obie strony - Baldurs Gate 3: Lokacje questowe - jak odnajdywać? - Baldurs Gate 3 - poradnik do gry

Opisany mechanizm działa w obie strony. Możesz w trakcie przeglądania mapy okolicy klikać na ikonach symbolizujących miejsca powiązane z zadaniami - w przykładzie z powyższego obrazka jest to lokacja, w której przebywają Kagha i Nettie (dwie różne ważne postacie NPC).

Po wybraniu ikony z mapy możesz kliknąć na przycisku Pokaż w dzienniku (Show in Journal) po to żeby wyświetlić zadanie powiązane z daną lokacją z mapy. Jest to świetna metoda na ustalenie jakie potencjalne czynności questowe czekają cię w danym miejscu. Możesz dzięki temu łatwiej wytypować lokacje, których odwiedzanie ma bardziej priorytetowy charakter.