Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Baldurs Gate 3 - poradnik do gry

Baldurs Gate 3 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Baldurs Gate 3: Jakie zastosowanie mają monety dusz (Soul Coins)? Baldurs Gate 3 poradnik, solucja

Monety dusz (Soul Coins) są lootem odnajdywanym w grze BG3. Ta strona poradnika wyjaśnia jak szukać monet oraz jak można ich używać podczas podróżowania z towarzyszką Karlach.

Ostatnia aktualizacja: 3 sierpnia 2023

W trakcie przechodzenia gry Baldurs Gate 3 możecie odnajdywać monety dusz (Soul Coins), aczkolwiek nie mają one oczywistego zastosowania. W naszym poradniku podpowiadamy jak kolekcjonować monety oraz jak poświęcać posiadane monety dusz podczas wspólnych podróży z diabelstwem Karlach.

Odnajdywanie monet dusz w świecie gry

1 - Baldurs Gate 3: Jakie zastosowanie mają monety dusz (Soul Coins)? - Baldurs Gate 3 - poradnik do gry
  1. Monety dusz (Soul Coins) to rodzaj przedmiotów do odnalezienia jako loot - mogą one leżeć na widoku, bądź też znajdować się w różnego typu pojemnikach.
  2. Monety są bardzo małymi przedmiotami. W ich odnajdywaniu może pomagać przytrzymanie klawisza ALT do podświetlania obiektów z okolicy. Pomagajcie sobie ALT w każdej nowo badanej lokacji.

Jak zużywać monety i co można zyskać?

2 - Baldurs Gate 3: Jakie zastosowanie mają monety dusz (Soul Coins)? - Baldurs Gate 3 - poradnik do gry
  1. Monety przechowują dusze osób i z ich opisu możecie dowiedzieć się, że służą do zasilania piekielnych silników (Infernal Engines). Karlach posiada piekielny silnik zamiast serca. Opis zrekrutowania tego diabelstwa znajdziecie na stronie Karlach z rozdziału Drużyna.
  2. Przenoście wszystkie zdobywane monety Soul Coins do inwentarza Karlach. Dodatkowo przeciągnijcie monety dusz na pasek akcji dodatkowych (Bonus Actions) towarzyszki.
3 - Baldurs Gate 3: Jakie zastosowanie mają monety dusz (Soul Coins)? - Baldurs Gate 3 - poradnik do gry
  1. Karlach może używać monet dusz w trakcie walk. Podczas jej tury wybierzcie z dolnego paska powiązaną z nimi akcję dodatkową.
  2. Każda moneta jest zużywana i przydziela premię do statystyk dla Karlach. Diabelstwo otrzyma pozytywny stan Piekielna furia (Infernal Fury). Pozwala on zadawać większe obrażenia od ognia dla ataków wręcz i bronią białą, gdy Karlach jest w stanie furii lub gdy jej zdrowie spadnie poniżej 25%. Stan ten utrzymuje się do kolejnego długiego odpoczynku.