Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

Baldurs Gate 3 - poradnik do gry

Baldurs Gate 3 - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Baldurs Gate 3: Śmierć bohatera - czy można uniknąć? Baldurs Gate 3 poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do Baldurs Gate 3 dowiesz się jak można unikać śmierci bohatera.

Każdy z członków Twojej drużyny posiada konkretną pulę punktów zdrowia. W czasie walki każdy udany atak zabiera trafionemu ich konkretną ilość (część z nich możesz odzyskać lecząc rannego). Gdy wartość spadnie do zera to postać zostanie powalona i wyeliminowana z walki. W tym momencie pojawi się nad nią także specjalna ikona obrazująca jej stan.

Postać nie umrze jednak od razu - Baldurs Gate 3: Śmierć bohatera - czy można uniknąć? - Baldurs Gate 3 - poradnik do gry

Rzut przeciw śmierci

Postać nie umrze jednak od razu. Zanim nastąpi zgon masz szanse na podniesienie jej. Wystarczy, że wybierzesz innego bohatera, karzesz mu podejść do nieprzytomnego i za pomocą opcji "pomoc" (help), ocucisz sojusznika.

Istnieje także możliwość samodzielnego podniesienia się przez rannego sojusznika - Baldurs Gate 3: Śmierć bohatera - czy można uniknąć? - Baldurs Gate 3 - poradnik do gry

Istnieje także możliwość samodzielnego podniesienia się przez rannego sojusznika. Przed zgonem wykonuje on bowiem trzy rzuty przeciw śmierci (death saving throws). Jeśli wszystkie z nich zakończą się powodzeniem, to postać sama powróci do walki. W takim przypadku jednak szansa na pomyślne zakończenie akcji jest stosunkowo niska.

Zwój ożywienia

Jeśli postaci nie zostanie podniesiona na czas to umrze. Nie jest to jednak jej ostateczny koniec. W grze pojawia się bowiem specjalny przedmiot, który może odwrócić ten proces - jest to Zwój ożywienia (Scroll of Revivify). Jeśli go użyjesz (kosztuje to jeden punkt akcji) to bohater powróci z martwych.

UWAGA: W grze może występować błąd, w wyniku którego umierająca postać zapada się pod tekstury. W takim wypadku nie znajduje się on w zasięgu zwoju ożywienia i nie ma możliwości jego wskrzeszenia. W takim wypadku nie pozostaje Ci nic innego jak wczytanie ostatniego zapisu gry.

Tą opcję traktuj jednak jako ostateczność, ponieważ masz ograniczoną liczbę takich zwojów - Baldurs Gate 3: Śmierć bohatera - czy można uniknąć? - Baldurs Gate 3 - poradnik do gry

Tą opcję traktuj jednak jako ostateczność, ponieważ masz ograniczoną liczbę takich zwojów. Zamiast tego próbuj podnosić postać, zanim zginie.