Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

Baldurs Gate 3 - poradnik do gry

Baldurs Gate 3 - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Baldurs Gate 3: Antagoniści - jakich znajdę w grze? Baldurs Gate 3 poradnik, solucja

Grając w Baldur's Gate 3, będziesz musiał stawić czoła między innymi potężnym Łupieżcom umysłu (Mind Flayers). Na tej stronie poradnika znajdziesz informacje związane z głównymi antagonistami.

Łupieżcy Umysłu (Mind Flayers) znani też jako Illithidowie, to potężni przeciwnicy posiadający zdolność manipulowania umysłami innych jednostek. Do ich głównych wrogów zaliczyć można Githyanki. Istoty te występują w Dungeons & Dragons już od pierwszej edycji. W serii Baldur's Gate pojawiały się one już wcześniej. W drugiej odsłonie cyklu mogłeś spotkać je między innymi w Podmroku.

Są to przypominające ośmiornice stworzenia, żywiące się ludzkim umysłem - Baldurs Gate 3: Antagoniści - jakich znajdę w grze? - Baldurs Gate 3 - poradnik do gry

Są to przypominające ośmiornice stworzenia, żywiące się ludzkim umysłem. Powstawanie nowych przedstawicieli tej rasy odbywa się na drodze procesu zwanego ceramorfozą. W czasie jego trwania mózg nosiciela zostaje zainfekowany zarodkiem Łupieżcy Umysłu, który stopniowo go wyżera, by w końcu w pełni go zastąpić. Potem następuje również proces fizycznej transformacji gospodarza, którego efektem jest przemiana zainfekowanego w Illithida.