Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Baldurs Gate 3 - poradnik do gry

Baldurs Gate 3 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Baldurs Gate 3: Rasa Elf poradnik Baldurs Gate 3 poradnik, solucja

Zastanawiacie się nad wyborem Elfa jako postaci w BG3? Z tej strony poradnika dowiecie się najważniejszych informacji na temat rasy, które ułatwią Wam podjęcie decyzji.

Ostatnia aktualizacja: 2 października 2023

Piękni i długowieczni mieszkańcy Faerunu dość dobrze wpisują się w klasyczny obraz Elfa znany z innych utworów fantasy. Pomimo dość stereotypowej charakterystyki, Elfowie wciąż pozostają niezwykle intrygującymi stworzeniami o licznych talentach, które czynią z nich kuszącą opcję w kreatorze postaci Baldur's Gate 3.

Po wyjściu z wczesnego dostępu, BG3 porzuciło motyw bonusów do umiejętności charakterystycznych dla każdej z ras - Baldurs Gate 3: Rasa Elf poradnik - Baldurs Gate 3 - poradnik do gry

Podstawowe cechy oraz zdolności rasowe

Po wyjściu z wczesnego dostępu, BG3 porzuciło motyw bonusów do umiejętności charakterystycznych dla każdej z ras. Od teraz, każdy gracz może się zdecydować na bonus +1 oraz +2 do dowolnej statystyki, niezależnie od rasy. Oznacza to, że wybór rasy sprowadzać się będzie głównie do upodobań kosmetycznych oraz obecności wybranych, rasowych zdolności.

Podstawowa szybkość rasowa: odległość, którą możecie przebyć w każdej turze wynosi 9 metrów.

Widzenie w ciemności: na odległość do 12 metrów.

Szkoła walki elfów

Dzięki odpowiedniemu treningowi, przedstawiciele tej rasy posiadają biegłość w użyciu długiego i krótkiego miecza oraz łuków.

Właściwość ta okaże się szczególnie przydatna w sytuacji, w której wybrana przez Was klasa bohatera nie posiada odpowiedniej zdolności w posługiwaniu się wybranym orężem.

Rodowód fey

Magiczny rodowód oraz bliska relacja z czarodziejskim planem Feywild sprawia, że Elfowie otrzymują ułatwienie w rzutach obronnych przeciwko efektowi zauroczenia.

Rasa ta jest również odporna na wszelkie formy magicznego uśpienia. Cecha ta związana jest najpewniej z faktem, że w uniwersum Zapomnianych Krain w ogóle Elfowie nie odczuwają potrzeby snu.

Właściwości te powodują, że elficcy herosi dużo lepiej poradzą sobie w starciach z przeciwnikami narzucającymi na drużynę negatywne efekty.

Podrasy

Elf wysoki

Mistyczni i pełni wdzięku przedstawiciele tej grupy znani są ze swoich magicznych predyspozycji. Objawiają się one poprzez naturalną znajomość jednego zaklęcia spośród sztuczek dostępnych dla klasy Maga.

Cechą wykorzystywaną przez wysokiego Elfa do rzucenia wspomnianego cantripa jest Inteligencja.

Elf leśny

Mieszkańcy leśnych ostępów odznaczają się niewiarygodną zwinnością. Ich naturalna szybkość poruszania się zwiększona zostaje o 1,5m względem innych Elfów i wynosi sumarycznie, aż 10,5 metra.

Najlepsza klasa dla Elfa

Choć Elfowie jawią się jako niezwykle wszechstronne istoty, to dobrym pomysłem może okazać się wybranie klasy Maga jako profesji elfickiego herosa. Tożsama dla tej rasy odporność na uroki oraz bonusowy slot dla sztuczki wysokiego Elfa tworzy świetną kombinację pod potężnego użytkownika zaklęć. Choć Magowie z reguły nie są kojarzeni z korzystaniem z broni, tak naturalna biegłość w posługiwaniu się wybranym orężem może okazać się zbawienna w kryzysowych sytuacjach.

Zwinny i szybki Elf leśny sprawdzić może się ponadto w roli wysoce mobilnego wojownika, łowcę bądź łotrzyka.