Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Baldurs Gate 3 - poradnik do gry

Baldurs Gate 3 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI
Baldurs Gate 3 - M6 - Obóz goblinów
Baldurs Gate 3 - M6 - Obóz goblinów
Most do obozu goblinów. To główna droga prowadząca do tej lokacji. Do obozu dotrzesz od strony wioski.
Powalone drzewo nad przepaścią. To alternatywna ścieżka dotarcia do obozu goblinów (od strony lasu). Nie wchodź na drzewko kilkoma bohaterami jednocześnie, bo załamie się i zalicz potężny upadek.
Strażnicy obozu. To ważne spotkanie. Jeśli zaliczysz jeden z testów umiejętności lub użyjesz mocy illithid, to zostaniesz wpuszczony do obozu i będziesz mógł go swobodnie badać. W przeciwnym razie może rozpocząć się bitwa z goblinami. Innym sposobem na dostanie się do obozu goblinów jest uratowanie goblinki Sazzy z więzienia Gaju Druidów (mapa M3).
Miejsca do wspinaczki oraz zejścia. Zakradnij się tu jeśli nie chcesz / nie możesz skorzystać z głównego wejścia do obozu goblinów (niebieskie 3 na mapie). Możesz wspiąć się po skałach lub zejść po korzeniach. Uważaj na goblina-zwiadowcę, który może wykryć i zatrzymać drużynę.
Pułapki. W okolicy tej rozmieszczono pajęcze sieci oraz wybuchowe miny. Najlepiej omijać miny przy zachowaniu bezpiecznej odległości.
Boczne wejście do obozu goblinów. Trzeba przeskoczyć każdym z bohaterów nad małą przepaścią. Najlepiej wybrać to wejście jeśli zakradłeś się do obozu od strony powalonego drzewa (niebieskie 2 na mapie) oraz jeśli nie możesz skorzystać z głównego wejścia (niebieskie 3 na mapie).
Wyjście - mapa świata. Po kliknięciu na dużej skale gra przeniesie cię do okna mapy świata. Podróżowanie po świecie gry nie jest możliwe w wersji z wczesnego dostępu.
Volo. Jest on więziony przez gobliny i zmuszany do zabawiania ich. Po zaliczonym spotkaniu z Volo otrzymasz quest uratowania go z rąk goblinów. Volo wyląduje w więzieniu w Zniszczonym sanktuarium (mapa M8, niebieskie 12).
Grat. Goblin jest handlarzem - sprzedaje mikstury, różne odmiany broni białej oraz pochodnie.
Ciężkie dębowe drzwi. Prowadzą one do dolnego poziomu lokacji Zniszczone sanktuarium (mapa M8, niebieskie 1).
Popękana ściana. Trzeba ją najpierw odkryć dzięki zaliczeniu testu umiejętności. Ścianę można uszkadzać polegając np. na zaklęciach ofensywnych. Jej zburzenie odblokuje przejście do górnego poziomu lokacji Zniszczone sanktuarium (mapa M8, niebieskie 9).
Śpiące gobliny. Wykonywanie głośnych czynności w pobliżu nich może je obudzić. Możesz zaliczyć test umiejętności, użyć mocy illithid lub zaatakować je (także zanim się obudzą).
Mikstury. Znajdziesz tu kilka wartościowych mikstur, które nie są niczyją własnością.
Pułapka. Jest ona pod mostem, obok szkieletu.
Zamknięta skrzynia. Ma ono wysoki poziom zamka. W skrzyni znajdziesz malachit. Przy szkielecie znajdziesz magiczny zwój. Przy ścieżce nad skrzynią jest plecak - zawiera m.in. miksturę zdrowia, narzędzia złodzieja i zestawy do rozbrajania pułapek.
Pradawny krąg run - Obóz goblinów. Możesz przenosić się do tego kręgu run dzięki opcji szybkiej podróży.
Crusher. Pijany goblin zażąda pocałowania jego stopy - możesz zgodzić się, odmówić i przystąpić do walk, zmusić goblina do pocałowania stopy bohatera lub wykorzystać okazję do kradzieży pierścienia na palcu goblina.
Skrzynia za wodospadem. Do wodospadu prowadzi dolna ścieżka. Przejdź lub przeskocz przez wodospad. W skrzyni są m.in. wielki topór +1, onyks i pergamin.
Śpiące gobliny. Wykonywanie głośnych czynności w pobliżu nich może je obudzić. Możesz zaliczyć test umiejętności, użyć mocy illithid lub zaatakować je (także zanim się obudzą).
Powiększ mapę

Baldur's Gate 3: Mapa obóz goblinów w BG3 Baldurs Gate 3 poradnik, solucja

Sprawdźcie mapę obozu goblinów w BG3, aby ukończyć region na 100% - Volo, Sowodźwiedź (Owlbear).

Ostatnia aktualizacja: 16 sierpnia 2023

Legenda Baldurs Gate 3 - M6 - Obóz goblinów

Ważne lokacje na mapie

Silni wrogowie i pułapki

Unikalne przejścia i skarby

Nowi potencjalni członkowie drużyny

W naszym poradniku BG3 z mapą obozu goblinów znajdziecie wszystkie najważniejsze miejsca z tego regionu. Wyjaśniamy jak uwolnić Volo (Rescue Volo) i Sowodźwiadka (Owlbear). Zanaczyliśmy też wszystkie alternatywne drogi do obozu oraz sekrety.

Obóz goblinów - ważne miejsca

Most do obozu goblinów - Baldurs Gate 3: Mapa obóz goblinów w BG3 - Baldurs Gate 3 - poradnik do gry

Most do obozu goblinów. Przejście po moście to główny sposób dotarcia do wejścia do obozu goblinów, przy czym scenka ze spotkania z goblinami załączy się dopiero po dostatecznym zbliżeniu się do nich. Do mostu dociera się od strony Opuszczonej wioski (Blighted Village).

Powalone drzewo nad przepaścią - Baldurs Gate 3: Mapa obóz goblinów w BG3 - Baldurs Gate 3 - poradnik do gry

Powalone drzewo nad przepaścią. Znajduje się ono na południowy-wschód od głównego wejścia do obozu. Skorzystanie z tego przejścia pozwala zakraść się do obozowiska goblinów od strony lasu - możecie zeskoczyć na niższą skalną półkę sąsiadującą z drzewem, ale uważajcie żeby ten skok nie zabił Wasze drużyny.

Ważne jest to żeby po powalonym drzewie przechodzić pojedynczo. W przeciwnym razie nie utrzyma ono ciężaru bohaterów i złamie się. Oznacza to upadek z dużej wysokości, który może zakończyć się poważnymi obrażeniami lub śmiercią członków drużyny.

Strażnicy obozu - Baldurs Gate 3: Mapa obóz goblinów w BG3 - Baldurs Gate 3 - poradnik do gry

Strażnicy obozu. Przebieg spotkania z goblinami pilnującymi głównego wejścia do obozu jest bardzo istotny. Jeśli zaliczycie jeden z testów umiejętności lub użyjecie mocy illithid, to zostaniecie wpuszczenido obozu i będziecie mogli go swobodnie badać. W przeciwnym razie może rozpocząć się bitwa z goblinami. Innym sposobem na dostanie się do obozu goblinów jest uratowanie goblinki Sazzy z więzienia Gaju Druidów.

Jeśli zawaliliście test umiejętności, to możecie skorzystać z innych sposobów przedostania się do obozu goblinów. Na północ od wejścia są miejsca do wspinaczki lub zejścia na dół, ale musisz unikać wykrycia przez zwiadowcę. Na południe jest mała przepaść, nad którą można przeskoczyć, aczkolwiek w drodze do niej należy unikać pułapek.

Ciężkie dębowe drzwi - Baldurs Gate 3: Mapa obóz goblinów w BG3 - Baldurs Gate 3 - poradnik do gry

Ciężkie dębowe drzwi. Jest to główne przejście do lokacji Zniszczone sanktuarium. Nie musicie rozmawiać ze strażnikiem stojącym przy drzwiach. Przejście to pozwala rozpocząć eksplorację sanktuarium od parteru. Alternatywnie możecie dotrzeć do popękanej ściany i ją zburzyć, odkrywając sekretne przejście.

Popękana ściana - Baldurs Gate 3: Mapa obóz goblinów w BG3 - Baldurs Gate 3 - poradnik do gry

Popękana ściana. Stanie się ona widoczna dopiero po zaliczeniu testu umiejętności. Do stopniowego uszkadzania tej ściany najlepiej jest wykorzystywać broń białą oraz różnorakie zaklęcie ofensywne. Zniszczenie popękanej ściany odblokowuje przejście do górnego poziomu wewnętrznej lokacji Zniszczone sanktuarium.

Skrzynia za wodospadem - Baldurs Gate 3: Mapa obóz goblinów w BG3 - Baldurs Gate 3 - poradnik do gry

Skrzynia za wodospadem. To dość dobrze ukryty sekret. Do wodospadu możecie zbliżyć się wybierając dolną ścieżkę. Przejdźcie lub przeskoczcie przez wodospad. W skrzyni są m.in. wielki topór (Greataxe) +1, onyks i pergamin.

Ważni NPCe

Grat - Baldurs Gate 3: Mapa obóz goblinów w BG3 - Baldurs Gate 3 - poradnik do gry

Grat. Jeśli dostałeś się do obozu bez wszczynania walk, to możecie pohandlować z tym goblinem. Grat sprzedaje mikstury, różne odmiany broni białej oraz pochodnie.

Volo - Baldurs Gate 3: Mapa obóz goblinów w BG3 - Baldurs Gate 3 - poradnik do gry

Volo. W centralnej części obozu znajdziecie Volo, którego spotkać mogliście już w gaju druidów. Po rozmowie z nim, jedna z goblinek zabierze go do sanktuarium i odblokowane zostanie zadanie poboczne Uratuj Volo (Rescue Volo).

Mały sowodźwiedź (Owlbear) - Baldurs Gate 3: Mapa obóz goblinów w BG3 - Baldurs Gate 3 - poradnik do gry

Mały sowodźwiedź (Owlbear). Znajdziecie go niedaleko wejścia do obozu. Zwierzę będzie przetrzymywane przez goblinkę. Możecie go zdobyć na kilka sposobów:

  1. Potępić pogoń za sowodźwiedziem
  2. Wziąć udział w grze
  3. Zabić gobliny i uwolnić sowodźwiadka

Gdy sowodźwiedź będzie wolny, dajcie mu powąchać swoją dłoń. Jeśli test umiejętności się powiedzie, za jakiś czas sowodźwiedź pojawi się w Waszym obozie.