Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

Baldurs Gate 3 - poradnik do gry

Baldurs Gate 3 - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Baldurs Gate 3: Uniwersum - wprowadzenie, wstęp Baldurs Gate 3 poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika, solucji do Baldurs Gate 3 przeczytasz podstawowe informacje o serii RPG fantasy Baldur's Gate oraz spis zagadnień, o których będziemy mówić w dalszych częściach. We wstępie do poradnika poświęconego grze RPG od Larian Studios poznacie zatem podstawowe informacji o nadchodzącej grze oraz o kultowych poprzednikach wyznaczających standardy RPG - Baldur's Gate i Baldur's Gate 2 Shadows of Amn, przybliżymy też kilka podstaw o zjawisku komputerowych gier fabularnych.

Zbliża się premiera Baldurs Gate 3, kontynuacji serii gier RPG obecnej na rynku od dwudziestu lat - Baldurs Gate 3: Uniwersum - wprowadzenie, wstęp - Baldurs Gate 3 - poradnik do gry

Zbliża się premiera Baldur's Gate 3, kontynuacji serii gier RPG obecnej na rynku od dwudziestu lat. Próba wejścia w temat może przytłoczyć nawet największych twardzieli. Dlatego pozwól, że pokażę Ci podstawy i po wszystkim oprowadzę. Nie musisz zbierać drużyny. Ten tekst powinien wystarczyć. Na początek.

Przed Wami przewodnik, dzięki któremu lepiej zrozumiecie świat oraz dziedzictwo nadciągającego przeboju - Baldur's Gate 3 od Larian Studios. Gra rozgrywa się w bogatym uniwersum fantasy, przypominającym Śródziemie wykreowane przez J.R.R. Tolkiena we Władcy Pierścieni. Idą za tym tysiące lat historii zaprojektowanej przez twórców i fanów, bogata mitologia oraz setki zasad rządzących światem - oraz drugie tyle zasad, którymi kierowały się te gry. I choć trzecie Baldur's Gate dzieje się dużo później, to warto tę wiedzę mieć, łatwiej się odnajdziecie. Bo przed wyruszeniem w drogę, należy zebrać informacje.

We wstępie dowiecie się, co znaczyła dla rynku ta słynna seria gier video, w jakich okolicznościach zaistniała i co po sobie zostawiła. Potem pokażemy korzenie Baldur's Gate oraz poznacie kilka podstawowych informacji o uniwersum, w którym rozgrywa się akcja. Później zaprezentuję najważniejsze frakcje oraz osobistości trzęsące regionem, w którym rozgrywa się akcja produkcji. A że mówimy o bardzo złożonej fabule - to opowiemy o kolejnych jej rozdziałach - Baldur's Gate, Baldur's Gate Siege of Dragonspear, Baldur's Gate 2 i zwieńczającym pewien etap Tronie Bhaala.

Hubert Sosnowski (gry-online.pl)

Spis treści

  1. Wprowadzenie do świata BG
  2. Dungeons & Dragons i Forgotten Realms - czym są?
  3. Świat gry
  4. Ważne grupy, bóstwa i postaci
  5. Baldur's Gate - streszczenie fabuły
  6. Baldur's Gate 2 Cienie Amn - streszczenie fabuły
  7. Baldur's Gate 2 Tron Bhaala - streszczenie fabuły
  8. Saga Baldur's Gate- szybkie streszczenie fabuły, czyli TL;DR